- Jesteśmy podekscytowani naszymi planami w związku ze złożeniem oferty na organizację igrzysk w 2024 roku. Mamy silnego partnera w postaci władz Bostonu, które będą z nami współpracować, aby przedstawić atrakcyjną ofertę - powiedział przewodniczący USOC Larry Probst. Decyzja o wyborze tego miasta została podjęta jednogłośnie. Ostateczny wybór gospodarza tej imprezy nastąpi w połowie 2017 roku.


W wyścigu o organizację olimpiady w 2024 r. Boston będzie rywalizował z Rzymem, Berlinem lub Hamburgiem, Paryżem, Stambułem, Dauhą i którymś z afrykańskich miast.


- Dla Bostonu to wyjątkowy zaszczyt reprezentować USA w wyścigu o prawo organizacji igrzysk. Naszym celem jest organizacja tej imprezy innowacyjnie, gościnnie i w ten sposób, aby wszystko osiągalne było pieszo - tłumaczył burmistrz miasta Martin Walsh.


Po raz ostatni Stany Zjednoczone były gospodarzem letnich igrzysk w 1996 roku w Atlancie oraz zimowych sześć lat później w Salt Lake City. O prawo goszczenia letniej edycji imprezy ubiegały się ostatnio Nowy Jork w 2012 oraz Chicago w 2016. Przegrały jednak rywalizację odpowiednio z Londynem i Rio de Janeiro.


W 120-letniej historii olimpizmu rywalizacja o medale w konkurencjach letnich odbyła się w USA czterokrotnie. Po raz pierwszy w St. Louis w 1904 roku, potem w Los Angeles w 1932, ponownie w "Mieście Aniołów" 52 lata później i w Atlancie. Tyle samo razy walczono w Stanach Zjednoczonych w konkurencjach zimowych: Lake Placid (1932), Squaw Valley (1960), ponownie Lake Placid (1980) i Salt Lake City (2002).