Puchar IBU w biathlonie: Pitoń czwarta, a Nowakowska-Ziemniak dopiero 23. w Dusznikach

Karolina Pitoń (AZS AWF Katowice) zajęła czwarte miejsce w sprincie w zawodach biathlonowego Pucharu IBU, rozgrywanych w Dusznikach Zdroju. Wygrała Niemka Miriam Goessner przed Olgą Jakuszową z Rosji i swoją rodaczką Nadine Horchler.

Dodatnia temperatura i opady deszczu sprawiły, że zawody na Jamrozowej Polanie były rozgrywane w fatalnych warunkach. Atrakcją był jednak przyjazd na zawody reprezentantek Polski, z najlepiej w tej chwili spisującą się w Pucharze Świata Weroniką Nowakowską-Ziemniak.

Korzystniej na ciężkiej trasie zaprezentowała się jednak Pitoń, której do miejsca na podium zabrakło 8,1 sekundy. Goessner wygrała, mimo dwóch rund karnych.

Po południu w sprincie wystartują mężczyźni.