Rekord Polaka w Hiszpanii! Wielki mecz naszego koszykarza

Adam Waczyński rozegrał najlepszy mecz w hiszpańskiej ekstraklasie koszykarzy. Zdobył dla Rio Natura Monbus Obradoiro 26 punktów, co jest jego rekordem w rozgrywkach i najlepszym osiągnięciem w 17. kolejce. Jego ekipa uległa w Vitorii Laboral Kutxa 77:85.

Waczyński, który rozpoczął mecz w podstawowym składzie, przebywał na parkiecie 26 minut. Trafił pięć z 10 rzutów za dwa punkty, pięć z ośmiu zza linii 6,75 m oraz jeden przyznany mu wolny. Miał także trzy zbiórki i dwie asysty.

To dziewiąta porażka zespołu z Santiago de Compostela, który zajmuje na półmetku rozgrywek 9. miejsce w tabeli ACB z bilansem ośmiu wygranych i dziewięciu porażek.

FC Barcelona z Maciejem Lampe pokonała na wyjeździe MoraBanc Andora 71:56. Polski skrzydłowy zdobył w 12 minut cztery punkty (dwa celne z pięciu rzutów za dwa punkty), miał dwie zbiórki i stratę. Najskuteczniejszym graczem Katalończyków był hiszpański skrzydłowy Alex Abrines - 19 pkt. Broniąca tytułu Barcelona z bilansem 12 zwycięstw i pięciu porażek zajmuje piątą lokatę.

UCAM Murcia z Thomasem Kelatim w składzie przegrał na Teneryfie z Iberostarem 72:78. Reprezentant Polski, który wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, zdobył 11 punktów, miał trzy zbiórki, przechwyt, asystę i stratę. Trafił jeden z dwóch rzutów za dwa punkty oraz trzy z siedmiu zza linii 6,75 m. UCAM (bilans 8-9) jest na 10. miejscu w tabeli.

Trwa jeszcze ostatni mecz 17. kolejki Bruixa d'Or Manresa z Realem Madryt.

W tabeli prowadzi Unicaja Malaga (14-3).