Szczęśliwe zwycięstwo Barcy. Messi na raty pokonał Oblaka

FC Barcelona w szczęśliwych okolicznościach pokonała przed własną publicznością Atletico Madryt w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla. Skromną wygraną Dumie Katalonii zapewnił Lionel Messi, który był wykonawcą rzutu karnego. Strzał Argentyńczyka z jedenastu metrów obronił Jan Oblak, ale przy dobitce bramkarz Atletico był bezradny.

Barcelona pierwszy celny strzał oddał w 4. minucie kiedy to Neymar zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Próba Brazylijczyk z dystansu była bardzo groźna, ale Jan Oblak wykazał się kapitalną interwencją. Katalończycy starali się zdominować Atletico, ale podopieczni Diego Simeone prezentowali się lepiej niż w meczu ligowym sprzed półtora tygodnia kiedy to ulegli na Camp Nou 1:3. Barcie nie było łatwo przedostać się w pole karne Atletico. Obrońcy Los Colchoneros grali niezwykle uważnie. W grze ekipy Luisa Enrique było sporo niedokładności. Najlepiej obrazowała to sytuacja z 36. minuty kiedy to Ivan Rakitić posłał dokładne podanie do Luisa Suareza, który w dogodnej sytuacji przestrzelił.

Po przerwie gospodarze dalej mieli przewagę optyczną, ale nic z niej nie wynikało. Lionel Messi próbował indywidualnymi akcjami natchnąć swój zespół do lepszej gry. Argentyńczyk podobnie jak jego dwaj koledzy z ataku Luis Suarez i Neymar byli mało efektywni pod bramką Atletico. Po przerwie w stołecznym zespole w miejsce mało widocznego Fernando Torresa pojawił się Mario Mandzukić. Jednak Chorwat nie wiele mógł zdziałać pod bramką niemieckiego bramkarza Marca-Andre ter Stegena. Z prostego powodu – niedostawał podań.

Wydawało się, że gospodarze do końca meczu będą bili głową w mur, a Atletico skutecznie się obroni. Jednak w 83. minucie Juanfran dopuścił się przewinienia w polu karnym na Sergio Busquetsie. Arbiter bez wahania podyktował jedenastkę dla Dumy Katalonii. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Lionel Messi, który oddał tym razem silny, a nie techniczny strzał. Intencje strzelającego wyczuł Jan Oblak, który obronił strzał asa Barcelony jednak przy dobitce słoweński bramkarz madryckiej drużyny był bezradny.

Barcelona - Atletico Madryt 1:0 (0:0)

Bramka: Messi (84')

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Pique, Alba, Busquets, Rakitic (77' Xavi), Iniesta (87' Bartra), Messi, Suarez, Neymar

Atletico: Oblak - Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira, Mario, Gabi (88' Jimenez), Koke, Arda, Torres (46' Mandzukić), Griezmann (65' Raul Garcia)

Żółte kartki: Suarez, Mascherano - Juanfran, Mandzukić, Gabi, Miranda, Godin