Gol Błaszczykowskiego w sparingu

Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w sparingowym meczu z drugoligową Fortuną Duesseldorf (1:1). Polski piłkarz strzelił gola z rzutu karnego w 81. minucie. Runda rewanżowa Bundesligi rusza za tydzień.

BVB jest w bardzo złej sytuacji; zajmuje na półmetku przedostatnie miejsce w tabeli. Ma też w przygotowaniach do drugiej części sezonu ogromnego pecha. Na listę kontuzjowanych wpisywani są kolejny zawodnicy. W sobotę w sparingu urazu mięśnia czworogłowego nabawił się Ilkay Guendogan.

Bramkę dla Fortuny w 41. minucie zdobył Joel Pohjanpalo i Borussia może mówić o sporym szczęściu, że doprowadziła do wyrównania. Do 72. minuty na boisku przebywał jeszcze jeden Polak - Łukasz Piszczek.