Transfer górą w starciu rewelacji PlusLigi

W spotkaniu 21. kolejki PlusLigi Transfer Bydgoszcz wygrał 3:1 z Cuprum Lubin. Goście jedynie drugą odsłonę zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pozostałe sety kończyły się zdecydowanymi zwycięstwami podopiecznych Vitala Heynena.

Spotkanie dwóch rewelacji obecnego sezonu PlusLigi zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Czwarty w tabeli Transfer Bydgoszcz miał przed spotkaniem trzy punkty przewagi nad dzisiejszymi rywalami -  szóstą ekipą w tabeli.

W premierowej odsłonie gospodarze znokuatowali rywali. Po skutecznym bloku Dawida Guni prowadzili już 6:1. Na dobre otwarcie siatkarzy Transferu szybko zareagował trener gościGheorghe Cretu. Bydgoszczanie zdołali utrzymać pięciopunktową zaliczkę na pierwszej przerwie, na którą schodzili po skutecznym ataku Jakuba Jarosza. Utrzymywali dystans również w środkowej części tej partii (16:11). Po drugiej przerwie gospodarze odjechali rywalom. Po skutecznym bloku Dawida Guni prowadzili już 21:14, po kolejnym 23:14. Blok był niezwykle skuteczną bronią siatkarzy Transferu w tej odsłonie, w tym elemencie mieli przewagę nad lubinianami aż 8:1. Skuteczne ataki Dawida Guni i Andrew Nallyego zakończyły tę jednostronną partię.

Podrażnieni goście zrewanżowali się bydgoszczanom już na początku drugiej odsłony. Po asie serwisowym Szymona Romacia gospodarze przegrywali już 0:5, a na pierwszej przerwie 3:8. W środkowej części seta podopieczni Vitala Heynena nawiązali jeszcze walkę. Wygrali pięć kolejnych akcji i ze stanu 4:11 doprowadzili do 9:11. To było jednak wszystko na co było ich stać w tej partii. W dalszej jej części na parkiecie istniała już tylko ekipa z Lubina. Siatkarze Cuprum powiększali przewagę. Po kolejnym asie serwisowym Szymona Romacia gospodarze mieli już cztery punkty straty (10:14), na drugiej przerwie przegrywali już 11:16. Zepsuta zagrywka Dmytro Paszyckiego dała gospodarzom ostatni punkt w tym secie (13:19). Następne akcje wygrywali już wyłącznie siatkarze z Lubina. Atak Jeroena Trommela dał gościom piłkę setową (13:24), a as serwisowy Grzegorza Łomacza zakończył seta.

Po pogromie, jaki lubinianie urządzili gospodarzom w drugiej partii, początek trzeciej znów zaskoczył wszystkich. Na pierwszej przerwie siatkarze Transferu prowadzili już 8:1, a dwoma asami serwisowymi popisał się Konstantin Cupkovic. W środkowej części seta powiększali zaliczkę i po skutecznym bloku Justina Duffa schodzili na drugą przerwę prowadząc 16:7. Po skutecznym kontrataku Konstantina Cupkovica przewaga wzrosła do dziesięciu oczek (18:8), a po kolejnych wygranych akcjach prowadzili już 20:9. Goście próbowali jeszcze zmniejszyć dystans (20:13), ale byli już bez szans w walce o wygranie seta. Transfer wygrał tę partię 25:14, decydujący punkt uzyskując po autowym ataku Szymona Romacia.

Na początku czwartej odsłony wreszcie oglądaliśmy wyrównaną walkę (5:5, 7:7, 10:10). W środkowej części seta przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy po skutecznym ataku Jakuba Jarosza mieli pięć punktów zaliczki na drugiej przerwie. I ten moment, jak się wkrótce okazało przesądził o zwycięstwie Transferu w tym spotkaniu. Po kolejnym skutecznym bloku Dawida Guni gospodarze zdobyli dwudziesty punkt (20:14). Skuteczny atak Jakuba Jarosza z prawego skrzydła dał gospodarzom piłkę meczową (24:18). Spotkanie zakończył skuteczny atak Justina Duffa.

Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania wybrany został rozgrywający Transferu Bydgoszcz Paweł Woicki. Najlepiej punktowali: Jakub Jarosz, Konstantin Cupkovic (po 15), Dawid Gunia (14, z czego aż 10 blokiem!) - dla Transferu; Szymon (16) - dla Cuprum.

Transfer Bydgoszcz - Cuprum Lubin 3:1 (25:17, 13:25, 25:14, 25:19)

Transfer Bydgoszcz: Justin Duff, Paweł Woicki, Konstantin Cupkovic, Dawid Gunia, Jakub Jarosz, Andrew John Nally - Dawid Murek (libero) - Tomasz Bonisławski (libero), Steven Marshall, Marcin Waliński, Nikodem Wolański, Wojciech Jurkiewicz.
Cuprum Lubin: Jeroen Trommel, Łukasz Kadziewicz, Szymon Romać, Łukasz Łapszyński, Dmytro Paszyckij, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) - Adam Michalski, Paweł Siezieniewski, Maciej Gorzkiewicz, Marcel Gromadowski.

Pozostałe mecze 21. kolejki:

2015-01-23:
AZS Częstochowa - MKS Banimex Będzin 3:2 (25:21, 24:26, 23:25, 25:21, 15:12)

AZS: Miguel Angel De Amo, Michał Kaczyński, Mateusz Przybyła, Guillaume Samica, Rafał Szymura, Artur Udrys - Adrian Stańczak (libero) - Konrad Buczek, Maksim Hilko, Bartosz Janeczek, Mariusz Marcyniak, Patryk Napiórkowski.
MKS Banimex: Mariusz Gaca, Tomasz Kowalski, Maciej Pawliński, Mikołaj Sarnecki, Sebastian Warda, Michał Żuk - Robert Milczarek (libero) - Miłosz Hebda, Adrian Hunek, Jakub Oczko, Grzegorz Wójtowicz.

2015-01-24:
Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (26:24, 19:25, 25:17, 25:21)

Indykpol AZS: Paweł Adamajtis, Bartosz Bednorz, Maciej Dobrowolski, Piotr Hain, Frantisek Ogurcak, Miłosz Zniszczoł - Michał Potera (libero) - Levi Cabral, Piotr Łuka, Juraj Zatko.
ZAKSA: Kaj van Dijk, Dick Kooy, Lucas Loh, Krzysztof Rejno, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zagumny - Paweł Zatorski (libero) - Nimir Abdel-Aziz, Michał Ruciak, Dominik Witczak, Krzysztof Zapłacki.

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom 3:2 (23:25, 26:24, 19:25, 25:14, 15:12)

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Paul Michael Lotman, Piotr Nowakowski, Jochen Schoeps - Krzysztof Ignaczak (libero) - Rafał Buszek, Russell Holmes, Nikolaj Penczew.
Cerrad Czarni: Lucas Kampa, Mikko Oivanen, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Dirk Westphal, Wojciech Żaliński - Adam Kowalski (libero) - Bartłomiej Bołądź, Kamil Gutkowski, Michał Kędzierski, Jakub Wachnik.

Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 0:3 (28:30, 18:25, 20:25)

Effector: Mateusz Bieniek, Adrian Buchowski, Bartosz Krzysiek, Jędrzej Maćkowiak, Grzegorz Pająk, Adrian Staszewski - Bartosz Sufa (libero) - Marcin Janusz, Sławomir Jungiewicz, Rozalin Penczew, Andreas Takvam
PGE Skra: Facundo Conte, Srecko Lisinac, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona - Kacper Piechocki (libero) - Aleksa Brdjovic, Maciej Muzaj.

Lotos Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (28:26, 22:25, 10:25, 25:23, 11:15)

Lotos Trefl: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Artur Ratajczak, Damian Schulz, Przemysław Stępień, Sławomir Stolc, Krzysztof Wierzbowski.
BBTS: Bartosz Buniak, Jose Luis Gonzalez, Serhiy Kapelus, Kamil Kwasowski, Bartłomiej Neroj, Łukasz Polański - Michał Dębiec (libero) - Bartosz Bućko, Wojciech Ferens, Wojciech Sobala.