Spotkanie dwóch rewelacji obecnego sezonu PlusLigi zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Czwarty w tabeli Transfer Bydgoszcz miał przed spotkaniem trzy punkty przewagi nad dzisiejszymi rywalami -  szóstą ekipą w tabeli.

W premierowej odsłonie gospodarze znokuatowali rywali. Po skutecznym bloku Dawida Guni prowadzili już 6:1. Na dobre otwarcie siatkarzy Transferu szybko zareagował trener gościGheorghe Cretu. Bydgoszczanie zdołali utrzymać pięciopunktową zaliczkę na pierwszej przerwie, na którą schodzili po skutecznym ataku Jakuba Jarosza. Utrzymywali dystans również w środkowej części tej partii (16:11). Po drugiej przerwie gospodarze odjechali rywalom. Po skutecznym bloku Dawida Guni prowadzili już 21:14, po kolejnym 23:14. Blok był niezwykle skuteczną bronią siatkarzy Transferu w tej odsłonie, w tym elemencie mieli przewagę nad lubinianami aż 8:1. Skuteczne ataki Dawida Guni i Andrew Nallyego zakończyły tę jednostronną partię.

Podrażnieni goście zrewanżowali się bydgoszczanom już na początku drugiej odsłony. Po asie serwisowym Szymona Romacia gospodarze przegrywali już 0:5, a na pierwszej przerwie 3:8. W środkowej części seta podopieczni Vitala Heynena nawiązali jeszcze walkę. Wygrali pięć kolejnych akcji i ze stanu 4:11 doprowadzili do 9:11. To było jednak wszystko na co było ich stać w tej partii. W dalszej jej części na parkiecie istniała już tylko ekipa z Lubina. Siatkarze Cuprum powiększali przewagę. Po kolejnym asie serwisowym Szymona Romacia gospodarze mieli już cztery punkty straty (10:14), na drugiej przerwie przegrywali już 11:16. Zepsuta zagrywka Dmytro Paszyckiego dała gospodarzom ostatni punkt w tym secie (13:19). Następne akcje wygrywali już wyłącznie siatkarze z Lubina. Atak Jeroena Trommela dał gościom piłkę setową (13:24), a as serwisowy Grzegorza Łomacza zakończył seta.

Po pogromie, jaki lubinianie urządzili gospodarzom w drugiej partii, początek trzeciej znów zaskoczył wszystkich. Na pierwszej przerwie siatkarze Transferu prowadzili już 8:1, a dwoma asami serwisowymi popisał się Konstantin Cupkovic. W środkowej części seta powiększali zaliczkę i po skutecznym bloku Justina Duffa schodzili na drugą przerwę prowadząc 16:7. Po skutecznym kontrataku Konstantina Cupkovica przewaga wzrosła do dziesięciu oczek (18:8), a po kolejnych wygranych akcjach prowadzili już 20:9. Goście próbowali jeszcze zmniejszyć dystans (20:13), ale byli już bez szans w walce o wygranie seta. Transfer wygrał tę partię 25:14, decydujący punkt uzyskując po autowym ataku Szymona Romacia.

Na początku czwartej odsłony wreszcie oglądaliśmy wyrównaną walkę (5:5, 7:7, 10:10). W środkowej części seta przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy po skutecznym ataku Jakuba Jarosza mieli pięć punktów zaliczki na drugiej przerwie. I ten moment, jak się wkrótce okazało przesądził o zwycięstwie Transferu w tym spotkaniu. Po kolejnym skutecznym bloku Dawida Guni gospodarze zdobyli dwudziesty punkt (20:14). Skuteczny atak Jakuba Jarosza z prawego skrzydła dał gospodarzom piłkę meczową (24:18). Spotkanie zakończył skuteczny atak Justina Duffa.

Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania wybrany został rozgrywający Transferu Bydgoszcz Paweł Woicki. Najlepiej punktowali: Jakub Jarosz, Konstantin Cupkovic (po 15), Dawid Gunia (14, z czego aż 10 blokiem!) - dla Transferu; Szymon (16) - dla Cuprum.

Transfer Bydgoszcz - Cuprum Lubin 3:1 (25:17, 13:25, 25:14, 25:19)

Transfer Bydgoszcz: Justin Duff, Paweł Woicki, Konstantin Cupkovic, Dawid Gunia, Jakub Jarosz, Andrew John Nally - Dawid Murek (libero) - Tomasz Bonisławski (libero), Steven Marshall, Marcin Waliński, Nikodem Wolański, Wojciech Jurkiewicz.
Cuprum Lubin: Jeroen Trommel, Łukasz Kadziewicz, Szymon Romać, Łukasz Łapszyński, Dmytro Paszyckij, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) - Adam Michalski, Paweł Siezieniewski, Maciej Gorzkiewicz, Marcel Gromadowski.

Pozostałe mecze 21. kolejki:

2015-01-23:
AZS Częstochowa - MKS Banimex Będzin 3:2 (25:21, 24:26, 23:25, 25:21, 15:12)

AZS: Miguel Angel De Amo, Michał Kaczyński, Mateusz Przybyła, Guillaume Samica, Rafał Szymura, Artur Udrys - Adrian Stańczak (libero) - Konrad Buczek, Maksim Hilko, Bartosz Janeczek, Mariusz Marcyniak, Patryk Napiórkowski.
MKS Banimex: Mariusz Gaca, Tomasz Kowalski, Maciej Pawliński, Mikołaj Sarnecki, Sebastian Warda, Michał Żuk - Robert Milczarek (libero) - Miłosz Hebda, Adrian Hunek, Jakub Oczko, Grzegorz Wójtowicz.

2015-01-24:
Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (26:24, 19:25, 25:17, 25:21)

Indykpol AZS: Paweł Adamajtis, Bartosz Bednorz, Maciej Dobrowolski, Piotr Hain, Frantisek Ogurcak, Miłosz Zniszczoł - Michał Potera (libero) - Levi Cabral, Piotr Łuka, Juraj Zatko.
ZAKSA: Kaj van Dijk, Dick Kooy, Lucas Loh, Krzysztof Rejno, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zagumny - Paweł Zatorski (libero) - Nimir Abdel-Aziz, Michał Ruciak, Dominik Witczak, Krzysztof Zapłacki.

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom 3:2 (23:25, 26:24, 19:25, 25:14, 15:12)

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Paul Michael Lotman, Piotr Nowakowski, Jochen Schoeps - Krzysztof Ignaczak (libero) - Rafał Buszek, Russell Holmes, Nikolaj Penczew.
Cerrad Czarni: Lucas Kampa, Mikko Oivanen, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Dirk Westphal, Wojciech Żaliński - Adam Kowalski (libero) - Bartłomiej Bołądź, Kamil Gutkowski, Michał Kędzierski, Jakub Wachnik.

Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 0:3 (28:30, 18:25, 20:25)

Effector: Mateusz Bieniek, Adrian Buchowski, Bartosz Krzysiek, Jędrzej Maćkowiak, Grzegorz Pająk, Adrian Staszewski - Bartosz Sufa (libero) - Marcin Janusz, Sławomir Jungiewicz, Rozalin Penczew, Andreas Takvam
PGE Skra: Facundo Conte, Srecko Lisinac, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona - Kacper Piechocki (libero) - Aleksa Brdjovic, Maciej Muzaj.

Lotos Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (28:26, 22:25, 10:25, 25:23, 11:15)

Lotos Trefl: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Artur Ratajczak, Damian Schulz, Przemysław Stępień, Sławomir Stolc, Krzysztof Wierzbowski.
BBTS: Bartosz Buniak, Jose Luis Gonzalez, Serhiy Kapelus, Kamil Kwasowski, Bartłomiej Neroj, Łukasz Polański - Michał Dębiec (libero) - Bartosz Bućko, Wojciech Ferens, Wojciech Sobala.