Gruber przerwał serię zwycięstw Frenzela

Austriak Bernhard Gruber wygrał w Val di Fiemme piątkowe zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Wyprzedził Norwegów Jana Schmida i Joergena Graabaka. Gruber przerwał serię pięciu zwycięstw Niemca Erica Frenzela, który tym razem był szósty.

Po konkursie skoków prowadził inny reprezentant Norwegii Thomas Kjelbotn, ale w biegu na 10 km osiągnął dopiero 32. rezultat i ostatecznie zajął 13. miejsce.

Najlepszy wynik w drugiej konkurencji uzyskał kolejny z jego rodaków Magnus Moan. Na półmetku był dopiero 34., lecz po bardzo dobrym biegu przesunął się na siódmą lokatę. Natomiast Graabak awansował z 27. na drugie miejsce.

Polacy nie startowali. Uczestniczą z powodzeniem w Uniwersjadzie, gdzie dwa złote medale indywidualnie zdobył Adam Cieślar.

W klasyfikacji generalnej PŚ wciąż prowadzi Frenzel - 861 pkt. Mistrz olimpijski z Soczi wyprzedza o ponad 300 pkt Japończyka Akito Watabe i Grubera.