Rosjanie mistrzami Europy. Polska sztafeta na 14. miejscu

Grzegorz Guzik.

Polacy zajęli 14. miejsce we wtorkowym biegu sztafetowym 4x7,5 km, ostatniej konkurencji biathlonowych mistrzostw Europy w estońskiej miejscowości Otepaeae. Zwyciężyli reprezentanci Rosji.

W składzie biało-czerwonych wystąpili: Krzysztof Pływaczyk (AZS AE Wałbrzych), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) i Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław). Po pierwszej zmianie plasowali się na ósmej pozycji, ale na drugiej Guzik miał dwie karne rundy i Polacy spadli na 15. lokatę. Później tylko nieznacznie udało się ją poprawić.

Zwyciężyli Rosjanie, którzy wyprzedzili o 14,2 s Ukraińców i o 1.11,1 Norwegów. Polscy zawodnicy zostali zdublowani.

Wcześniej odbyła się rywalizacja kobiet 4x6 km. Triumfowały Ukrainki, a Polki zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu.

W estońskich zawodach polscy biatloniści wywalczyli jeden medal - Weronika Nowakowska-Ziemniak (AZS AWF Katowice) była druga w sprincie na 7,5 km. Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice) z kolei zajęła czwartą pozycję w biegu na dochodzenie na 10 km, zaś Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) piąte na 15 km.