Jak informuje klub, w środę szczypiorniści, którzy uczestniczyli w mundialu w Katarze spotkali się na odnowie biologicznej. W czwartek natomiast odbędą się dwie sesje treningowe, w których zawodnicy spotkają się już w komplecie.

W mistrzostwach świata sześciu zawodników Vive wystąpiło w reprezentacji Polski (Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Michał Jurecki, Piotr Chrapkowski, Piotr Grabarczyk) , trzech w brawach Chorwacji (Ivan Cupic, Manuel Strlek, Zeljko Musa) oraz po jednym w reprezentacji Hiszpani (Julen Aginagalde) oraz Słowenii (Uros Zorman).

Ligowy terminarz jest tak napięty, że zawodnicy nie mają szans na dłuższy odpoczynek po udanych dla Polaków mistrzostwach. Już w sobotę mistrzowie kraju rozegrają pierwszy w tym roku mecz. We Wrocławiu zmierzą się z tamtejszym Śląskiem. Kilka dni później we wtorek, we własnej hali podejmą Azoty Puławy.

Rozgrywki Ligi Mistrzów wznowią za niewiele ponad tydzień. W sobotę, 14 lutego, również w Kielcach, zmierzą się z francuską Dunkierką.

Vive Tauron Kielce to mistrz Polski, który również w tym sezonie jest liderem ekstraklasy. Po ośmiu kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy D i zapewnił sobie już miejsce w 1/8 finału.