Trzecia z rzędu wygrana BVB. VfB Stuttgart na dnie

Borussia Dortmund wygrała trzeci mecz z rzędu w Bundeslidze. Zespół Jurgena Kloppa po pokonaniu Freiburga i Mainz tym razem odprawił VfB Stuttgart 3:2. Cały mecz w zespole dortmundczyków rozegrał Łukasz Piszczek, który został ukarany żółtą kartką. Drugi z Polaków Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie w 69. minucie w miejsce Shinjego Kagawy.

Początek spotkania zdecydowanie należał do zespołu Jurgena Kloppa. Borussia od pierwszych minut dążyła do objęcia prowadzenia. Ta sztuka ekipie z Dortmundu udała się w 25. minucie, kiedy to Pierre-Emerick Aubameyang wykończył zespołową akcję. Gabończyk otrzymał dokładne podanie od Shinjego Kagawy, a całą akcję zainicjował Marco Reus. Kibice VfB Stuttgart na bramkę wyrównującą nie musieli czekać zbyt długo.

Siedem minut później Nuri Sahin dopuścił się przewinienia w polu karnym na Georgu Niedermeierze. Jedenastkę na gola precyzyjnym strzałem zamienił Florian Klein. Roman Weidenfeller wyczuł intencje strzelającego, ale strzał Austriaka był nie do obrony. Minęło kolejne siedem minut i to BVB znowu było na prowadzeniu. Kolejną asystę w tym spotkaniu zaliczył Shinji Kagawa. Japończyk zagrał genialnie piłkę piętą do Ilkay Gündogan, a reprezentant Niemiec strzałem po ziemi skierował futbolówkę do siatki.

Po przerwie dominacja dortmundczyków była niepodważalna. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli kreatywny tego wieczora Shinji Kagawa oraz Nuri Sahin. Co nie udało się Japończykowi oraz Turkowi udało się w 89. minucie Marco Reusowi. Niemiec wykorzystał fatalny błąd Timo Baumgartla i bez problemu pokonał w sytuacji sam na sam Svena Ulreicha. W trzeciej minucie doliczonego czasu Georg Niedermeiera zmniejszył rozmiary porażki. Stoper zespołu Huuba Stevensa mocnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Borussii na skuteczną interwencję. Wygrana pozwoliła podopiecznym Juergena Kloppa przesunąć się na dziesiąte miejsce w tabeli.

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 2:3 (1:2)

Bramki: Klein 32' (karny), Niedermeier 90'+1 - Aubameyang 25', Gündogan 39', Reus 89'