Austriaczka wygrała slalom gigant podczas PŚ w Mariborze

Austriaczka Anna Fenninger wygrała w Mariborze slalom gigant zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. Mistrzyni świata zaledwie o cztery setne sekundy wyprzedziła Niemkę Viktorię Rebensburg i o 0,3 s reprezentantkę Liechtensteinu Tinę Weirather.

Fenninger prowadziła już na półmetku zawodów i miała 0,03 s przewagi nad Rebensburg. Trzecia była Amerykanka Mikaela Shiffrin, która ostatecznie zajęła piątą lokatę. Pierwszego przejazdu nie ukończyły m.in. reprezentantka gospodarzy, liderka Pucharu Świata Tina Maze i Amerykanka Lindsey Vonn. Polki nie startowały.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Maze, ale ma już tylko 84 punkty przewagi nad Fenninger. Austriaczka za to wyszła na prowadzenie klasyfikacji w slalomie gigancie.