Kubacki piąty, Stoch szósty na drugim treningu

Dawid Kubacki uzyskał 131 m i był piąty na drugim treningu przed czwartkowym konkursem mistrzostw świata w Falun. Kamil Stoch miał szósty rezultat - 128,5 m. Najdalej - 133 m skoczył Austriak Manuel Poppinger.
Drugi wynik - 129 m miał Norweg Anders Fannemel, a trzeci - 129,5 m jego rodak Anders Bardal. W obu poniedziałkowych seriach treningowych nie wystąpił mistrz świata ze skoczni normalnej Norweg Rune Velta.
Tak jak w pierwszej serii podopieczni Łukasza Kruczka w trudnych warunkach wypadli bardzo dobrze. Tuż za Stochem na siódmej pozycji uplasował się Piotr Żyła - 123,5 m. Klemens Murańka był dziewiąty - 128,5 m, Jan Ziobro 15. - 116,5 m, Aleksander Zniszczoł 21. - 118 m.
Skakano przy silnym wietrze pod narty. W polskiej ekipie prawie wszyscy w trakcie lotu mieli wiatr wiejący z prędkością ponad 1 m/s; tylko Ziobro trafił na słabszy, jedynie 0,4 m/s.
W drugiej serii nie skakali nadal Rosjanie i Japończycy, na rozbiegu nie pojawił się także lider klasyfikacji pucharowej Słoweniec Peter Prevc i srebrny medalista na skoczni normalnej Austriak Stefan Kraft.
Komentarze