Skra słabsza o włos! Perugia zwycięska w tie-breaku, ale jest zaliczka

Siatkarze Sir Safety Perugia pokonali 3:2 Skrę Bełchatów w pierwszym meczu II rundy play off Ligi Mistrzów. Podopieczni Falasci walczyli o zwycięstwo do ostatnich punktów tie-breaka, ale nie do zatrzymania był Aleksandar Atanasijević. Spotkanie asem serwisowym zakończył Christian Fromm.

Przed rozpoczęciem spotkania doszło do niecodziennej sytuacji. Awizowany do pierwszego składu Facundo Conte nie został dopuszczony do meczu z powodu… braku własnej koszulki. Jego miejsce zajął Wojciech Włodarczyk. To zamieszanie źle wpłynęło na bełchatowian, którzy nie potrafili się odnaleźć na boisku. Już na pierwszej przerwie technicznej Perugia prowadziła 8:3. W pierwszych fragmentach tego spotkania PGE Skrze dał już się we znaki Aleksander Atanasijević. Włosi świetnie prezentowali się na zagrywce. Bełchatowianie popełniali mnóstwo błędów i mieli ogromne problemy z powstrzymaniem rozpędzonych gospodarzy. Przy stanie 13:5 dla Perugii PGE Skra zaliczyła dwa bloki z kolei, ale przewaga Włochów była bardzo duża. Przy stanie 14:7 na boisku wszedł w końcu Conte i już w swojej pierwszej akcji zdobył punkt dla mistrzów Polski. Podopieczni Nikoli Grbicia grali jednak jak w transie i byli nie do powstrzymania. Bełchatowianie przegrali pierwszą partię bardzo wyraźnie - do 17. W barwach Perugii świetnie prezentował się Atanasijević, a siatkarze mistrza Polski musieli o tym secie jak najszybciej zapomnieć.

Nerwowość towarzyszyła też bełchatowianom w drugiej partii w której gospodarze znów wyszli na wyraźne prowadzenie 8:4. Zagrywka Srećko Lisinaca pozwoliła jednak doskoczyć do rywali. Z każdą minutą mistrzowie Polski grali coraz pewniej, a po bloku Wlazłego bełchatowianie w końcu objęli prowadzenie 11:10. Podopieczni Miguela Falaski próbowali odskoczyć rywalowi, ale w Perugii świetnie spisywał się Atanasijević. Wiele problemów sprawiał również gościom 42-letni Goran Vujević. Ale od czego w PGE Skrze jest Mariusz Wlazły? To w dużej mierze dzięki niemu bełchatowianie odskoczyli, wygrali drugiego seta i wskoczyli na właściwe tory. Po słabym początku wrócili do gry.

Kolejnego seta PGE Skra rozpoczęła od serii zepsutych zagrywek, a Perugia to zbyt klasowa dryżyna, aby tego nie wykorzystać. Bełchatowianie znów musieli gonić rywala. Szybko odrobili straty, ale dzięki świetnej postawie Christiana Fromma gospodarze odskoczyli na 15:11. Podopieczni Miguela Falaski nie złożyli broni i walczyli dalej. Dzięki bardzo aktywnemu w tym spotkaniu goście doprowadzili do stanu 16:17. Po chwili serią świetnych zagrywek popisał się Facundo Conte i PGE Skra wyszła na prowadzenie 21:20. Niestety jego wyczyn skopiował Atanasijević i gospodarze prowadzili 23:21. Tej przewagi już nie roztrwonili. To był pierwszy stracony punkt przez PGE Skrę w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Czwarta odsłona tego meczu to był popis skuteczności w wykonaniu Mariusza Wlazłego i Aleksandra Atanasijevicia. Ale to gospodarze grali nieco lepiej i utrzymywali trzypunktową przewagę. Miguel Falasca próbował coś zmieć w grze swojej drużyny i wpuścił na boisko Andrzeja Wronę. To była bardzo dobra decyzja. Bełchatowianie odzyskali wiarę we własne umiejętności, a po bloku środkowego Wrony PGE Skra objęła prowadzenie 17:16. W końcówce zaliczył jeszcze dwa skuteczne serwisy i bardzo pomógł swojej drużynie w doprowadzeniu do tie-breaka.

Decydującą część meczu lepiej rozpoczęli mistrzowie Polski, ale Perugia bardzo szybko odzyskała kontrolę w tym secie. Włosi mieli już PGE Skrę na widelcu, ale w końcówce goście znów poderwali się do ataku i doprowadzili do remisu 12:12. W końcówce więcej szczęścia miała drużyna Perugii i wygrała pierwsze starcie o Final Four.

Sir Safety Perugia - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 16:14)

Perugia: De Cecco, Buti, Atansijević, Vujević, Beretta, Giovi (libero) oraz Paolucci, Sunder.

PGE Skra: Uriarte, Włodarczyk, Kłos, Wlazły, Marechal, Lisinac, Tille (libero) oraz Conte, Brdjović, Wrona.

Rewanżowy mecz odbędzie się 11 marca w Atlas Arenie.

20:30

Klub z Perugii powstał w 2001 roku. W 2012/2013 zadebiutował w Serie A (6 miejsce). W ubiegłym sezonie siatkarze Sir Safety Perugia zdobyli wicemistrzostwo Włoch, doszli również do finału Coppa Italia, gdzie przegrali z Pallavolo Piacenza.

20:33

We Włoszech spore zainteresowanie tą konfrontacją. Trybuny już zapełnione widzami, za moment pierwsza piłka spotkania!

20:36

Czy Skra pójdzie w ślady Resovii, która wygrała dziś na wyjeździe z Lokomotiwem Nowosybirsk 3:1? Zwycięstwo odniosła również ZAKSA, pokonując w Pucharze Cev Cai Voleibol Teruel 3:0.

20:38

0:0, 2:1 Mecz poprzedziło zamieszanie z Facundo Conte. Okazuje się, że argentyński przyjmujący Skry nie może zagrać w tym spotkaniu!

20:40

0:0, 5:2 Zablokowany Nicolas Marechal. Skra zdekoncentrowana zamieszaniem na początku meczu, trener bełchatowian prosi o czas.

20:43

0:0, 8:3 Wyraźna przewaga gospodarzy na pierwszej przerwie. Skra podłamana zamieszaniem z nieprawidłową koszulką Facundo Conte.

20:44

0:0, 9:3 Christian Fromm - as serwisowy!

20:47

0:0, 12:5 Aleksandar Atanasijević omija blok bełchatowian.

20:49

0:0, 14:8 Facundo Conte już na placu gry, z właściwym numerem na koszulce i skutecznie atakuje!

20:51

0:0, 16:8 Osiem punktów przewagi gospodarzy na drugiej przerwie technicznej.

20:54

0:0, 18:12 Mariusz Wlazły - as serwisowy. Pojawia się promyk nadziei dla Sry w tej partii...

20:56

0:0, 20:13 Skutecznie Srecko Lisinac, ale w odpowiedzi nie myli się również Luciano De Cecco.

20:58

0:0, 21:17 Skutecznie z krótkiej Karol Kłos.

20:59

0:0, 23:17 Zablokowany Facundo Conte.

21:00

0:0, 24:17 Mariusz Wlazły atakuje w aut. Piłka setowa.

21:02

1:0, 25:17 Pierwszego seta zdecydowanie wygrywają gospodarze. Atak Karola Kłosa w aut daje im decydujący punkt!

21:06

1:0, 3:1 Christian Fromm obija blok bełchatowian.

21:07

1:0, 4:1 Aleksandar Atanasijević - as serwisowy.

21:10

1:0, 6:4 Skutecznie Facundo Conte.

21:11

1:0, 8:4 Zdecydowana przewaga gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej.

21:13

1:0, 9:8 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

21:14

1:0, 10:10 Kontrę Skry kończy Karol Kłos. Goście odrabiają straty.

21:16

1:0, 10:11 Christian Fromm zatrzymany przez Mariusza Wlazłego. Skra na prowadzeniu!

21:18

1:0, 12:12 Christian Fromm atakuje po dłoniach blokujących bełchatowian.

21:19

1:0, 13:13 Długa wymiana zakończona potężnym atakiem Aleksandara Atanasijevića.

21:22

1:0, 15:16 Walka punkt za punkt. Wyrównuje Aleksandar Atanasijević, ale w kolejnej akcji myli się w polu zagrywki Goran Vujević. Punkt zaliczki Skry na drugiej przerwie.

21:25

1:0, 15:18 As serwisowy Nicolasa Uriarte. Trener Sir Safety Perugia bierze czas.

21:27

1:0, 17:20 Myli się w polu zagrywki Facundo Conte, ale po chwili bład popełnia Aleksandar Atanasijević.

21:28

1:0, 18:22 Goran Vujević atakuje w siatkę.

21:29

1:0, 18:23 As serwisowy Mariusza Wlazłego! Osłabł entuzjazm włoskich kibiców...

21:30

1:0, 19:24 Mariusz Wlazły radzi sobie z podwójnym blokiem rywali. Piłka setowa dla Skry!

21:32

1:1, 20:25 Gospodarze bronią się jeszcze po skutecznym ataku Aleksandara Atanasijevića, ale w kolejnej akcji Mariusz Wlazły zdobywa decydujący punkt!

21:36

1:1, 2:1 Aleksandar Atanasijević skutecznie atakuje z lewego skrzydła.

21:38

1:1, 5:2 Kolejny punkt dla gospodarzy po skutecznym bloku. Protestuje trener Miguel Falasca, za co otrzymuje żółtą kartkę.

21:39

1:1, 7:3 Christian Fromm - as serwisowy!

21:41

1:1, 8:4 Przestrzelona zagrywka Mariusza Wlazłego. Cztery punkty przewagi gospodarzy na pierwszej przerwie.

21:42

1:1, 8:6 Zablokowany Christian Fromm.

21:43

1:1, 8:7 Długa wymiana zakończona atakiem blok-aut Facundo Conte.

21:45

1:1, 10:8 Zablokowany atak Gorana Vujevića, ale w kolejnej akcji bełchatowianie znów mylą się w polu zagrywki.

21:47

1:1, 11:10 Popisowa akcja argentyńskiego duetu Nicolas Uriarte - Facundo Conte.

21:48

1:1, 14:11 Christian Fromm - as serwisowy!

21:50

1:1, 16:12 Pomyłki w polu zagrywki. Najpierw w siatkę serwuje Christian Fromm, a po chwili Mariusz Wlazły. Cztery punkty przewagi gospodarzy na drugiej przerwie technicznej.

21:52

1:1, 16:14 Skuteczny blok bełchatowian.

21:53

1:1, 16:15 Skutecznie Srecko Lisinac, Skra zmniejsza dystans.

21:54

1:1, 18:16 Autowy atak Facundo Conte.

21:56

1:1, 19:16 Czas dla Miguela Falaski.

21:57

1:1, 20:17 Myli się w ataku Aleksandar Atanasijević, ale Skra marnuje zagrywkę w kolejnej akcji.

21:58

1:1, 20:19 Rozpaczliwa obrona Włochów, ale Mariusz Wlazły bezlitosny w ataku. Czas bierze opiekun gospodarzy.

21:59

1:1, 20:20 Mariusz Wlazły skutecznie z przechodzącej piłki.

22:01

1:1, 21:21 Skutecznie Aleksandar Atanasijević.

22:04

1:1, 22:21 Aleksandar Atanasijević wykorzystuje nieporozumienie w ekipie bełchatowian. Czas dla Miguela Falaski.

22:05

1:1, 24:22 Facundo Conte zatrzymany blokiem. Piłka setowa dla gospodarzy!

22:06

2:1, 25:23 Aleksandar Atanasijević skutecznym atakiem kończy trzeciego seta!

22:11

2:1, 1:0 Aleksandar Atanasijević rozpoczyna czwartą partię skutecznym atakiem.

22:12

2:1, 3:1 Christian Fromm obija blok Skry.

22:15

2:1, 6:4 Kolejna w tym spotkaniu zmarnowana zagrywka Skry.

22:16

2:1, 7:5 Skutecznie Goran Vujević.

22:17

2:1, 8:6 Aleksandar Atanasijević punktuje z prawego skrzydła. Dwa punkty zaliczki wicemistrzów Włoch na pierwszej przerwie.

22:19

2:1, 9:7 Aleksandar Atanasijević jest dziś bezlitosny dla byłych kolegów.

22:21

2:1, 11:8 Christian Fromm  - as serwisowy. Czas dla opiekuna Skry.

22:22

2:1, 12:9 Mariusz Wlazły serwuje w siatkę!

22:24

2:1, 13:11 Facundo Conte atakuje z lewego skrzydła po bloku rywali.

22:27

2:1, 16:13 Seria pomyłek w polu serwisowym po obu stronach. Przestrzelona zagrywka Facundo Conte ustala wynik na drugiej przerwie.

22:29

2:1, 16:16 Christian Fromm zerwał atak.

22:30

2:1, 16:17 Andrzej Wrona blokuje akcję rywali. Czas dla opiekuna Sir Safety Perugia.

22:31

2:1, 18:17 Znów skutecznie na prawym skrzydle Aleksandar Atanasijević.

22:32

2:1, 18:19 Aleksandar Atanasijević bez bloku w aut.

22:33

2:1, 19:19 Aleksandar Atanasijević tym razem skutecznie i znów mamy remis.

22:35

2:1, 21:20 Nicolas Marechal przestrzelił zagrywkę.

22:36

2:1, 22:21 Skutecznie Facundo Conte.

22:38

2:1, 22:23 Skra na prowadzeniu! Przerwa na prośbę trenera Włochów.

22:39

2:1, 22:24 Aleksandar Atanasijević popełnia błąd! Piłka setowa dla Skry!

22:40

2:2, 23:25 Mariusz Wlazły skutecznie na prawym skrzydle! Skra doprowadza do tie-breaka!

22:44

2:2, 0:1 Pierwszy punkt w tie-breaku zdobyli bełchatowianie!

22:45

2:2, 0:2 Skuteczny blok Andrzeja Wrony.

22:46

2:2, 3:3 Skutecznie Aleksandar Atanasijević.

22:48

2:2, 5:3 Nicolas Marechal uderza w aut bez bloku. Czas dla opiekuna Skry.

22:49

2:2, 6:4 Punktuje Christian Fromm.

22:51

2:2, 8:5 Christian Fromm atakuje po bloku i trzy punkty przewagi gospodarzy przy zmianie stron.