Porażka drużyny Glika

Piłkarze Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, przegrali na wyjeździe z Udinese 2:3 (1:2) w niedzielnym meczu 26. kolejki ekstraklasy Włoch. To pierwsza porażka ekipy z Turynu we włoskiej ekstraklasie od 30 listopada 2014 roku.

Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. Bramki dla gości zdobyli Fabio Quagliarella (w 15. minucie) i Marco Benassi (69), a dla Udinese - Antonio Di Natale (17), Cristian Molinaro po strzale samobójczym (25) oraz Molla Wague (49). Torino zajmuje obecnie ósme miejsce z dorobkiem 36 punktów.

Porażka w Udine oznacza przerwanie świetnej serii Torino. Glik i jego koledzy pozostawali bez porażki we włoskiej ekstraklasie od 30 listopada, gdy w derbowym spotkaniu ulegli mistrzowi kraju Juventusowi 1:2, tracąc drugiego gola w ostatnich sekundach. Licząc natomiast wszystkie rozgrywki, poprzedniej porażki zespół Torino doznał 14 stycznia w Pucharze Włoch (1:3 z Lazio).

Tymczasem kolejny remis, już ósmy w ostatnich dziewięciu meczach Serie A, zanotowała Roma, tym razem na wyjeździe z Chievo Werona 0:0. Rzymianie pozostają na drugim miejscu (50 punktów) i tracą osiem do Juventusu, ale lider mecz 26. kolejki - u siebie z Sassuolo - rozegra w poniedziałek.

Bardzo poważnej kontuzji doznał w niedzielę piłkarz Chievo Federico Mattiello. 19-letni zawodnik, wypożyczony z Juventusu, złamał nogę w starciu z piłkarzem Romy Radją Nainggolanem.