Atomówki w półfinale Pucharu CEV!

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały 3:0 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu CEV ze Stiintą Bacau. Sukces w dwumeczu z ekipą z Rumunii dał sopociankom awans do półfinału, w którym zmierzą się z Galatasaray Daikin Stambuł.

W pierwszym spotkaniu siatkarki Stiinta Bacau przegrały z Atomem Treflem Sopot 0:3 (15:25, 21:25, 18:25), taki wynik oznaczał, że sopociankom wystarczyły dwa wygrane sety we własnej hali, by awansować do półfinału Pucharu CEV. Opiekun gospodyń Lorenzo Micelli wobec zdecydowanej przewagi swej drużyny rotował składem, pozwalając zaprezentować się w tym spotkaniu również zawodniczkom rezerwowym.

Po wyrównanym początku premierowej odsłony (2:2, 8:8), siatkarki Atomu wypracowały sobie kilkupunktową przewagę w środkowej części seta. Po asie serwisowym Klaudii Kaczorowskiej prowadziły 16:11 na drugiej przerwie. W końcówce tej odsłony sopocianki zdominowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ataki Charlotte Leys i Katarzyny Zaroślińskiej pozwoliły wypracować znaczącą przewagę. Po skutecznym bloku gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:13. Rumunki obroniły się w następnej akcji, ale w kolejnej Katarzyna Zaroślińska zdobyła decydujący punkt dla Atomu.

Drugi set rozpoczęło mocne uderzenie gospodyń, które objęły prowadzenie 4:0, następnie 8:3 - na pierwszej przerwie, po ataku Charlotte Leys. Skuteczna gra blokiem pozwoliła Atomówkom powiększyć przewagę w środkowej części seta. W końcówce gospodynie utrzymywały dystans. Skuteczny podwójny blok dał podopiecznym Lorenzo Micelliego piłkę setową (24:17), a kolejna akcja przyniosła sopociankom awans do półfinału Pucharu CEV!

Mając zapewniony awans Lorenzo Micelli pozostawił w grze jedynie dwie siatkarki z wyjściowego składu: amerykańską środkową Brittnee Cooper i libero Agatę Durajczyk, mimo to trzecią partię również zdecydowanie wygrały gospodynie. Deja McClendon dwukrotnie zaskoczyła przyjmujące rywalek zagrywką (6:2). Po ataku Zuzanny Efimienko sopocianki prowadziły 16:10 na drugiej przerwie. W końcówce zrezygnowane rywalki nie były w stanie nawiązać walki. Po ataku Anny Miros Atomówki miały już dziesięć punktów zaliczki (22:12), Brittnee Cooper dała gospodyniom piłkę meczową (24:13), a autowy atak przyjezdnych zakończył spotkanie.

W półfinale sopocianki zmierzą się z Galatasaray Daikin Stambuł. Drużyna z Turcji ograła rosyjską Omiczkę Omsk Region. Siatkarki Galatasaray przegrały na wyjeździe 0:3, ale w rewanżu pokonały rywalki 3:1 i triumfowały 15:12 w "złotym secie". Pierwszy mecz - 24 marca w Sopocie, rewanż 28 marca w w Stambule. Finały Pucharu CEV zostaną rozegrane 7 i 11 kwietnia.

PGE Atom Trefl Sopot - Stiinta Bacau 3:0 (25:14, 25:17, 25:13)

Atom Trefl: Izabela Bełcik, Maja Tokarska, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska, Agata Durajczyk (libero) - Anna Miros, Zuzanna Efimienko, Falyn Fonoimoana, Anna Kaczmar, Deja McClendon.

Wyniki:

PGE Atom Trefl Sopot - Stiinta Bacau 3:0 (25:14, 25:17, 25:13); pierwszy mecz 3:0.
Galatasaray Stambuł - Omiczka Omsk Region 3:1 (25:13, 25:27, 25:23, 25:15), złoty set 15:12; pierwszy mecz 0:3.