facebook twitter youtube instagram RSS

Rosyjska ruletka wygwizdanych Królewskich

To miała być formalność, spokojne zwycięstwo ku uciesze fanów. Real Madryt zafundował swoim fanom jednak prawdziwy thriller i chwile grozy w końcówce, bowiem skazywane na pożarcie Schalke było o krok od sensacyjnego awansu. Awansowało też Porto, które po serii pięknych strzałów rozbiło 4:0 FC Basel.

Gra defensywna Realu Madryt była dziś fatalna. Defensywa gospodarzy pozwoliła Niemcom na zdobycie rekordowych czterech goli na własnym boisku. Schalke zagrało odważnie i zdobyło prowadzenie już w 20. minucie. Bramkę po kiepskiej interwencji Casillasa zdobył Christian Fuchs. Na szczęście gospodarzy w świetnej dyspozycji był dziś Cristiano Ronaldo, który odpowiedział zarówno na trafienie Austriaka, jak i późniejsze Huntelaara i do przerwy było 2:2. Po przerwie wszystko poszło po myśli Królewskich: efektowną bramkę po dobrej indywidualnej akcji zdobył Karim Benzema. Na tym jednak dobre wieści dla zespołu Carlo Ancelottiego się skończyły.

Zaledwie cztery minuty później piękną bramkę zdobył debiutant, Leroy Sane. Młodzieżowy reprezentant Niemiec przymierzył zza pola karnego, a Casillas nawet się nie ruszył. Mnożyły się błędy defensywy Realu, a bezlitośni kibice co raz bardziej ochoczo gwizdali na swoich ulubieńców za kiepską grę. Czara goryczy przelała się w 84. minucie, kiedy nieporozumienie między linią pomocy, a obrony doprowadziło do czystej sytuacji Klaasa-Jana Huntelaara, a Holender w tak dogodnych sytuacjach nie zwykł się mylić. Serca fanów stanęły, bowiem przez następne kilka minut goście raz po raz ostrzeliwali bramkę Ikera Casillasa, a ten kilkukrotnie uratował skórę gospodarzom. Awans Realu wisiał na włosku, jednak ostatecznie przy akompaniamencie gwizdów całego Santiago Bernabeu gospodarze opuścili boisko meldując się w dalszej fazie rozgrywek.

FC Porto od początku zdominowało swoich rywali, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Strzelanie rozpoczął pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Yacine Brahimi, a potem było tylko lepiej. Tuż po przerwie wynik podwyższył Hector Herrera, a kilka minut później gola meczu zdobył z rzutu wolnego Casemiro. Brazylijczyk uderzył w stylu byłego klubowego kolegi, Cristiano Ronaldo! Wynik ustalił na kwadrans przed końcem równie pięknym strzałem Vincent Aboubakar. Porto pewnie wyrzuca Basel z Ligi Mistrzów.

Zapraszamy do prześledzenia zapisu relacji NA ŻYWO!

20:04

Witamy w relacji NA ŻYWO z piłkarskiej Ligi Mistrzów! Dzisiaj rozpoczynamy rewanże 1/8 finału.

20:08

Na Santiago Bernabeu dzisiaj następujące jedenastki:

Real Madryt: Casillas - Arbeloa, Varane, Pepe, Coentrao - Khedira, Kroos, Isco - Ronaldo, Benzema, Bale

Schalke 04: Wellenreuther - Howedes, Matip, Nastasic - Fuchs, Neustadter, Hoger, Barnetta, Meyer - Choupo-Moting, Huntelaar

20:10

Zaś na Estadio Dragao:

FC Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Marcano, Alex Sandro - Casemiro, Herrera, Evandro - Tello, Aboubakar, Brahimi

FC Basel: Vaclik - Zuffi, Walter Samuel, Schar, Safari - F. Frei, Elneny, Xhaka - Gonzalez, Gashi, Streller

20:13

Zespół Bazylei zdobył zaledwie jedną bramkę w pięciu portugalskich delegacjach. Dzisiaj aby myśleć o awansie, Szwajcarzy potrzebują co najmniej bramki.

20:21

Real Madryt dzisiaj oszczędza zagrożone żółtą kartką ogniwa (Marcelo), jednak ofensywa niemal na galowo. Tercet BBC w komplecie, a w środku pola znajdujący się w świetnej dyspozycji Isco i solidny Toni Kroos. Ryglem defensywnym będzie szukający formy sprzed kontuzji Sami Khedira. Czy Schalke widzi jakieś światełko w tunelu, czy przyjeżdża do stolicy Hiszpanii po najmniejszy wymiar kary?

18:29

Królewscy po raz ostatni zaliczyli serię dwóch spotkań bez strzelonej bramki przed niemal czterema laty, we wrześniu 2011. Wtedy pojedynkowali się z Racingiem Santander i Rayo Vallecano. Po porażce w Bilbao odbudowanie się dzisiaj jest niemal koniecznością.

20:28

W barwach Porto brakuje dzisiaj największej gwiazdy, Jacksona Martineza. W jego buty ma zadanie wejść Vincent Aboubakar. Kameruńczyk w zeszłym sezonie potrafił zdobyć 17 bramek w Ligue 1, jednak obecna kampania to raczej ławka rezerwowych w Portugalii. Dziś jest idealna szansa na przełamanie!

20:37

Schalke straciło aż jedenaście bramek w ostatnich trzech meczach przeciwko Realowi Madryt.

20:43

Tradycyjny hymn Ligi Mistrzów i za chwilę zaczynamy!

20:45

Pierwsze gwizdki zdążyły już rozbrzmieć na obu stadionach!

20:48

Real Madryt - Schalke 0:0. 2 min
Pierwszy wypad gości. Niemcy rozpoczynają odważnie, jednak z przechwytu i akcji Barnetty mogło wyniknąć znacznie więcej. Schalke rozpoczęło odważnie, co na pewno cieszy.

20:51

Real Madryt - Schalke 0:0. 4 min
Karim Benzema wpadł z impetem w pole karne gości, a na jego drodze stanął interweniujący Joel Matip.

20:53

FC Porto - FC Basel 0:0. 7 min
Pierwsze kilka minut w Portugalii to wzajemne badanie. Oba zespoły powoli się rozkręcają, inicjatywę próbują oczywiście przejąć gospodarze, jednak agresywny pressing póki co bez większych efektów.

20:55

Real Madryt - Schalke 0:0. 8 min
Benzema rozrzuca piłkę na lewą stronę do wbiegającego Isco, jednak w ostatniej chwili zdążył wrócić ze skuteczną interwencją Tranquillo Barnetta. Piłka po tej akcji momentalnie przenosi się pod drugą bramkę, gdzie dobre wyłożenie Maxa Meyera na 15 metr mógł na gola zamienić Choupo-Moting, jednak Kameruńczyk skiksował.

20:56

FC Porto - FC Basel 0:0. 10 min
Yacine Brahimi spróbował naciągnąć sędziego na rzut karny, jednak niewielki kontakt i przewrócenie się w obrębie szesnastki nie wystarczyło do oszukania arbitra.

20:57

Real Madryt - Schalke 0:0. 12 min
Schalke po raz kolejny groźne z kontry - to może być sposób na Real! Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła, inteligentne zgranie Choupo-Motinga i strzał Huntelaara. Holender co prawda prosto w Casillasa, a sędzia odgwizdał spalonego, jednak kolejny dobry fragment Niemców.

20:59

FC Porto - FC Basel 1:0. 12 min
GOOOOOOOOOOOOOL! BRAHIMI!

21:00

Głupia strata Elneny'ego w środku pola, czego następstwem szybki powrót piłki pod pole karne gości. Tam Walter Samuel fauluje wychodzącego na wolne pole Christiana Tello, a rzut wolny w niesamowity sposób egzekwował Brahimi! Algierczyk ze stoickim spokojem minął mur i wpakował piłkę tuż przy słupku.

21:04

FC Porto - FC Basel 1:0. 17 min
Smoki nie zwalniają tempa! Casemiro przed chwilą wykonał szaloną próbę lobu spod linii środkowej i o dziwo był bliski sukcesu! Piłka otarła się o górną siatkę bramki Vaclika.

21:07

Real Madryt - Schalke 0:1. 19 min
GOOOOOL! FUCHS!

21:08

Real Madryt - Schalke 04 0:1. 21 min
Co za niespodzianka na Santiago Bernabeu! Niemcy w połowie drogi do wyrównania strat! Bramkę lewą nogą zdobywa Christian Fuchs, a znacznie lepiej w tej sytuacji powinien zachować się Iker Casillas.

18:30

Tak Austriak cieszył się z gola.

21:10

Real Madryt - Schalke 04 1:1. 25 min
GOOOOL! RONALDO!

21:10

A jednak! Nadzieje szybko zostały uziemione. Rzut rożny i najwyżej w polu karnym wyskoczył Cristiano Ronaldo. Bramkarz Schalke był bez szans, wszystko wraca do normy!

21:12

FC Porto - FC Basel 1:0. 25 min
Kilka minut temu z boiska został zniesiony Danilo po tym, jak wpadł na niego kolega z zespołu, bramkarz Fabiano. Obaj zawodnicy zderzyli się głowami i brazylijskiego lewego obrońcę zastąpił Bruno Martins Indi.

18:29

To czterdziesty gol Cristiano Ronaldo we wszystkich rozgrywkach w bieżącym sezonie.

21:21

Real Madryt - Schalke 04 1:1. 34 min
Mocny strzał Garetha Bale'a przełamuje mniej ciekawy fragment na obu boiskach. Walijczyk znalazł sobie kilka metrów przed polem karnym gości i uderzył po ziemi, jednak bez problemu bronił Wellenreuther.

21:24

FC Porto - FC Basel 1:0. 38 min
Basel po raz kolejny z zaledwie jednym strzałem. Nie ma chyba co dorabiać do tego dwumeczu specjalnych teorii - Szwajcarzy to po prostu zespół gorszy od Smoków i każde inne roztrzygnięcie niż awans Smoków będzie tu niespodzianką.

21:25

Real Madryt - Schalke 04 1:2. 39 min
GOOOOOOOOOOOOOOL! HUNTELAAAAAAAAAAAAAAR!

21:26

Real Madryt - Schalke 04 1:2. 40 min
Schalke znowu na prowadzeniu! Huntelaar strzela byłemu zespołowi, a Real właśnie pokazuje jak nie powinno się grać w obronie. Niemcy zepchnęli gospodarzy do defensywy, stwarzając sobie kilka sytuacji w ciągu trzech minut! Najpierw piłka zatańczyła na linii bramkowej, chwilę później w poprzeczkę uderzał Huntelaar, a teraz Hunter skutecznie dobija wyplutą przez Casillasa piłkę.

21:30

Real i Basel o krok od wyrównania! Na Santiago Bernabeu świetnie uderzał Sami Khedira, zaś w Porto duże zamieszanie pod bramką gospodarzy niemal nie zakończyło się przypadkowym trafieniem dla Bazylei!

21:30

Real Madryt - Schalke 04 2:2. 45 min
GOOOOOOOOOOOL! RONALDO!

21:31

Kolejne trafienie Ronaldo. Fatalnie zaspali Matip do spółki z Wellenreutherem, który źle obliczył lot piłki. Portugalczyk strzela drugą bramkę głową, tym razem trafiając do pustaka z najbliższej odległości.

21:34

Real Madryt - Schalke 04 2:2. Przerwa
Kapitalne widowisko w stolicy Hiszpanii! Real jest dziś nieporadny i goście potrafią to wykorzystać, przez co obejrzeliśmy już cztery gole! Po stronie gospodarzy jedyną jasną postacią jest dziś Cristiano Ronaldo, który ustrzelił dublet i ma już 41 bramek na koncie w tym sezonie. Co Real by dzisiaj począł bez swojej gwiazdy...

21:36

Posiadanie piłki: 52%-48%
Sytuacje: 6-8
Strzały celne: 4-3

18:30

FC Porto - FC Basel 1:0. Przerwa
Wynik zgodnie z planem, gra niby też, jednak Basel posłało potężne ostrzeżenie tuż przed końcem pierwszej połowy. Gashi uderzał centymetry obok słupka i obraz meczu mógłby ulec diametralnej zmianie. Na tę chwilę jednak Porto realizuje swoje cele po pięknym trafieniu Brahimiego z rzutu wolnego już po kwadransie gry.

21:38

Posiadanie piłki: 56%-44%
Sytuacje: 8-3
Strzały celne: 4-1

21:44

Był tylko jeden mecz, w którym Schalke remisowało w Champions League 2:2 do przerwy. Miało to miejsce w kwietniu 2011 i tamto spotkanie zakończyło się wygraną 5:2 z Interem! Przy dzisiejszej kiepskiej grze Realu nie jest to oczywiście niemożliwe, jednak brzmi fantastycznie.

21:46

Zaczęliśmy drugą połowę w Madrycie!

21:52

Z małym opóźnieniem, ale wznowiliśmy grę także w Porto.

21:55

Stoicki spokój Benzemy w polu karnym Schalke. Francuz przejął piłkę, którą zgubił Fabio Coentrao i wymanewrował obrońcę i bezradnego Wellenreuthera. Po tym manewrze pozostało mu wpakować piłkę do pustej bramki. Klasa!

21:56

W tym dwumeczu już niemal wszystko jasne. Porto jest lepsze i zadało drugi, zasłużony cios. Meksykanin Hector Herrera uderzył sprzed pola karnego i nie dał szans Vaclikowi.

21:58

Real Madryt - Schalke 04 3:3. 57 min
CO ZA GOOOOOOOOOOL! SANE!

21:58

Debiutant w barwach Schalke huknął zza pola karnego, a Casillas nawet nie drgnął. Piękne trafienie z dystansu 19-latka!

22:02

Real Madryt - Schalke 04 3:3. 60 min
Leroy Sane rozgrywa swój pierwszy mecz w Champions League, oddał swój pierwszy strzał i od razu pokonał pięknym strzałem Ikera Casillasa na Santiago Berbabeu. Da sie wymarzyć lepszy debiut?

22:03

FC Porto - FC Basel 2:0. 54 min
Awantura w Porto. Ivan Marcano zbyt ostro zaatakował nogi jednego z rywali, czego skutkiem przepychanki między zawodnikami. Sędzia po dłuższej chwili opanował anarchię.

22:03

FC Porto - FC Basel 3:0. 56 min
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CASEMIRO! CO ZA BRAMKA!

22:04

Casemiro jak Cristiano Ronaldo! Cudowny strzał z rzutu wolnego prosto w okienko. Vaclik był bez szans.

22:05

Real Madryt stracił trzy gole w domowym meczu Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2009 roku i przegranej 2:3 z Milanem.

22:10

FC Porto - FC Basel 3:0. 63 min
Goście nie składają broni i mają zamiar bronić honoru. Przed chwilą dobra próba Zuffiego, jednak dobrze ustawiony był Fabiano. To pierwszy raz, gdy wymieniamy nazwisko bramkarza Porto w relacji...

22:11

Real Madryt - Schalke 04 3:3. 70 min
Po lepszym okresie Schalke, znowu w ofensywie Real. Efektowne uderzenie sprzed pola karnego Toniego Kroosa, po którym robinsonadą popisał się Wellenreuther.

18:30

Kto by przypuszczał, że na ustach wszystkich w Porto będzie defensywny pomocnik, Casemiro. Wypożyczony z Realu Brazylijczyk zdobył jedną z najpiękniejszych bramek tej edycji Ligi Mistrzów.

22:19

Real Madryt - Schalke 04 3:3. 78 min
Najgorszy w barwach Królewskich jest dziś Gareth Bale. Walijczykowi nie wyszło dziś choćby jedno zagranie, a większość kontaktów z piłką kończy się stratami.

22:21

Real Madryt - Schalke 04 3:3. 79 min
Mocne uderzenie z lewej flanki Christiana Fuchsa, który ma dziś orientację na grę wyłącznie do przodu. Strzał był mocny i dość precyzyjny, jednak trafił prosto w rękawice Casillasa.

22:23

FC Porto - FC Basel 4:0. 76 min
GOOOOOOL! ABOUBAKAR!

22:24

Jak Smoki przez 90 minut nie potrafiły wcelować w bramkę Bazylei na wyjeździe, tak dzisiaj niemal każdy strzał ląduje w okienku! Kolejne piękne uderzenie z dystansu, tym razem trafienie zapisuje sobie reprezentant Kamerunu! Festiwal pięknych bramek trwa! Kto następny?

22:25

Real Madryt - Schalke 04 3:3. 83 min
Było blisko! Strzelał... Isco. Hiszpan schodził do środka pola karnego i chciał dokręcić piłkę w dalszy róg, jednak ta po pięknym rogalu nie zmieściła się w świetle bramki.

22:25

Real Madryt - Schalke 04 3:4. 84 min
GOOOOOOOOOOOOL! HUNTELAAAAAR!

22:26

Hunter z drugim golem! Kolejne katastrofalne zagranie defensywy Realu i Holender wychodzi na czystą pozycję. Napastnik Schalke zdystansował stoperów gospodarzy i uderzył od poprzeczki. Ależ będzie końcówka!

22:28

Real Madryt - Schalke 04 3:4. 86 min
Kibice Realu niemal nie przestają dziś gwizdać. Gospodarze grają bardzo źle i dają się dominować zespołowi, który przed rokiem dosłownie zmiażdzyli. Teraz niemal gola na 5:3 zdobył debiutant Sane! Czy skończy się to dramatem Hiszpanów? Brakuje niewiele!

22:30

Real Madryt - Schalke 04 3:4. 88 min
Dzisiaj iście wesoły futbol na Santiago Bernabeu. Mimo wielu gwiazd, które dzisiaj oglądamy na boisku wygląda to bardziej na mecz sąsiednich osiedli na pobliskim orliku, bowiem oba zespoły zapomniały dziś o tak zwanym pojęciu "defensywy".

22:31

Real Madryt - Schalke 04 3:4. 90 min
Real wrócił z dalekiej podróży! Benedikt Howedes ruszył do przodu i miał sporo miejsca w polu karnym gospodarzy. Przyjęcie na klatkę i strzał z woleja, jednak instynktownie broni Iker Casillas.

22:34

Real Madryt - Schalke 04 3:4. 93 min
Kto by się spodziewał, że Królewscy w końcówce dzisiejszego meczu będą musieli... grać na czas. To musi być upokarzające dla kibiców gospodarzy.

22:35

FC Porto - FC Basel 4:0. 88 min
Niezwykle mocne uderzenie Elneny'ego, jednak nie udaje się zdobyć nawet honorowej bramki.

22:37

Real Madryt - Schalke 04 3:4. Koniec meczu
Koniec meczu! Historyczny wynik; Real po raz pierwszy w Champions League stracił na Santiago Bernabeu cztery bramki i przy gwizdach widowni dosłownie prześlizgnął się do ćwierćfinału LM. To nie powinno tak wyglądać! Królewskim wyraźnie ulżyło.

22:39

To był niezwykły mecz w stolicy Hiszpanii! Real Madryt miał dopełnić formalności i pewnie odprawić do domu Schalke, a tymczasem obecny triumfator Ligi Mistrzów do ostatniej minuty drżał o wynik! Ostatecznie przegrał 3:4 i do pełni szczęścia Niemcom zabrakło jednej bramki, która w końcówce wisiała w powietrzu. Wielkie brawa dla Schalke, które nie przyjechało na gorący teren wyłącznie się bronić i błagać o jak najmniejszy wymiar kary, ale swobodnie zaatakowało i wbiło Ikerowi Casillasowi aż cztery bramki!

22:41

FC Porto - FC Basel 4:0. Koniec meczu
W końcówce spotkania drugą żółtą kartkę ujrzał Walter Samuel, a Porto bardzo pewnie rozprawiło się z kiepskim Basel! Szwajcarzy dali radę osiągnąć dobry rezultat u siebie, jednak na własnym terenie Smoki były bezlitosne. Koncert pięknych bramek i pewny awans do dalszej fazy!

22:44

Dziękujemy za udział w relacji! Mogło być przewidywalnie, jednak Liga Mistrzów spłatała nam figla i zaprezentowała niesamowite widowisko z wieloma zwrotami akcji. Ostatecznie w ćwierćfinale meldują się Real Madryt i FC Porto.