Nie mogło zabraknąć tematu w myśli teorii Romana Kołtonia „Polska kadra skrzydłowymi stoi”. Prowadzący niedzielne Cafe Futbol odniósł się do powołań selekcjonera Adama Nawałki na pozycji bocznych pomocników. Redaktor Polsatu Sport zastanawiał się czy Sławomir Peszko, Michał Żyro czy Maciej Rybus będą w stanie przełamać defensywę Irlandczyków.

 

Irlandia potrafiła zremisować z mistrzami świata na ich terenie w meczu eliminacyjnym. Podobnie jak my po wygranej w Warszawie z drużyną Joachima Loewa jesteśmy podbudowani po potyczce z Niemcami, tak samo jest w przypadku Irlandczyków. Prawdopodobnie rzucą się na nas od samego początku, żeby pokazać kto rządzi w Dublinie. Jednak Irlandia może rządzić nie piłkarsko tylko fizycznie. Najważniejsze, żebyśmy nie przestraszyli się drużyny gospodarzy. Musimy nastawiać się na wyjście z kontratakiem – wyraził swoją opinię gość specjalny CF, Jan Tomaszewski.

 

Prezes PZPN Zbigniew Boniek twierdzi, że walka w tym meczu to podstawa, ale piłkarsko to my jesteśmy lepsi. „Zibi” twierdzi, że jeżeli nie odpuścimy elementu walki to mamy dużą szansę, żeby ich zaskoczyć. Tomasz Łapiński poparł tezę byłego piłkarza Juventusu Turyn.

 

Nie ma powodu robić z Irlandczyków wybitnej drużyny. Owszem jest to zespół, który ma swoje walory i konkretne atuty. Wyspiarze są solidni, potrafią dobrze bronić się na wyjazdach, zagęszczają defensywę, a przede wszystkim są bardzo zaangażowani fizycznie. Od początku musimy nastawić się na walkę, a jednocześnie poprzeć to argumentami piłkarskimi. Nie możemy nastawić się tylko na bijatykę. Musimy też grać w piłkę – wyznał były reprezentant Polski, Tomasz Łapiński.       

 

Wojciech Kowalczyk szczególnie przestrzega naszych reprezentantów przed stałymi fragmentami gry w starciu z Irlandią. Stały ekspert CF nie ma wątpliwości, że dla irlandzkiej ekipy będzie to mecz, w którym muszą podjąć ryzyko i zagrać o pełną pulę.

 

Nasz marcowy rywal zrobi wszystko, żeby zainkasować w meczu z nami trzy punkty. Dla Irlandii jest to szansa na zrównanie się punktami z zespołem Adama Nawałki. Wygrana pozwoli wyspiarzom zniwelować stratę, a wtedy eliminację zaczną się od nowa. Musimy szczególnie uważać na stałe fragmenty gry czyli rzuty wolne, rzuty rożne, a nawet wyrzuty z autów. Zespół Martina O’Neila będzie starał się wykorzystać każdą okazję do tego, aby wstrzelił piłkę w nasze pole karne - uważa były napastnik reprezentacji Polski, Wojciech Kowalczyk.

 

Całą dyskusję na temat meczu z Irlandią zobacz w materiale wideo.