Atomówki rozgromiły Galatasaray!

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały 3:0 z Galatasaray Daikin Stambuł w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu CEV. Rewanż w sobotę w Stambule - transmisja na Polsatsport.pl.

W spotkaniach półfinałowych Atomówki bez kłopotów ograły rumuński zespół Ştiinţa Bacău. Turczynki rywalizowały z Omiczką Omsk. Po wyjazdowej porażce 0:3, wygrały we własnej hali 3:1, a następnie pokonały rywalki 15:12 w "złotym secie".

Podopieczne Massimo Barboliniego - jednego z kandydatów na fotel trenera reprezentacji polski siatkarek - nie zaistniały w Ergo Arenie. Mimo, iż kalsa rywalek wskazywała na to, że może to być wyrównane widowisko, sopocianki w każdej z trzech partii miały przewagę praktycznie od początku do końca. Mocną bronią gospodyń była zagrywka, sopocianki zdobyły serwisami aż dziewięć punktów. Siatkarki ze Stambułu nie radziły sobie w przyjęciu. Najlepiej punktowały: Charlotte Leys (16 - 3 asy serwisowe), Izabela Bełcik (12), Klaudia Kaczorowska (12 - 4 asy), Katarzyna Zaroślińska (12) i Zuzanna Efimienko (10) - Atom; Nadia Centoni (15), Floortje Meijners (12) - Galatasaray.

Wysoka wygrana nie przesądza oczywiście sprawy awansu. Drużyna z Turcji jest niezwykle groźna we własnej hali, co pokazała w poprzednich rundach Pucharu CEV. Rewanż w sobotę 28 marca o godzinie 16.00. Transmisja wyłącznie na portalu Polsatsport.pl!

PGE Atom Trefl Sopot - Galatasaray Daikin 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

PGE Atom Trefl: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) – Maja Tokarska, Falyn Fonoimoana.
Galatasaray Daikin: Gamze Alikaya, Asli Kalac, Floortje Meijners, Caterina Bosetti, Nadia Centoni, Ayse Gurkaynak – Nihan Guneyligil (libero) – Bihter Dumanoglu, Nursevil Aydinlar.

Sędziowali: Heike Kraft (Niemcy) i Michael Janosch (Austria). Widzów: 1000.

W drugim półfinale rywalizują rosyjskie Dynamo Krasnodar i Rabita Baku z Azerbejdżanu. W pierwszym spotkaniu siatkarki Dynamo wygrały we własnej hali 3:1 (25:20, 18:25, 25:23, 25:22).

17:42

Początek spotkania w Ergo Arenie o godzinie 18.00. Transmisja w Polsacie Sport.

19:12

W półfinale siatkarki z Sopotu dwukrotnie pokonały rumuńską drużynę Ştiinţa Bacău. W Rumunii gospodynie przegrały z ekipą z Orlen Ligi 0:3 (15:25, 21:25, 18:25).

/ fot. CEV

19:12

W rewanżu (10 marca) drużyna z Polski pewnie wygrała 3:0 (25:14, 25:17, 25:13).

/ fot. CEV

17:56

Mecz w Polsacie Sport komentują Krzysztof Wanio i Ireneusz Mazur.

19:13

Atomówki przystępują do rywalizacji jako triumfatorki Pucharu Polski. 15 marca wygrały w finale w Kędzierzynie-Koźlu 3:2 z Chemikiem Police.

/ fot. Cyfrasport

18:03

0:0, 3:1 Zuzanna Efimienko punktuje zagrywką.

18:03

0:0, 5:3 Pojedynczy blok Klaudii Kaczorowskiej.

18:04

0:0, 6:3 Klaudia Kaczorowska zagrywa po prostej - as serwisowy!

18:05

0:0, 8:3 Kolejna skuteczna zagrywka Klaudii Kaczorowskiej! Pięć oczek zaliczki sopocianek na pierwszej przerwie technicznej.

18:10

0:0, 12:6 Tym razem Charlotte Leys zaskoczyła przyjmujące rywalek zagrywką. Opiekun ekipy ze Stambułu bierze czas.

18:12

0:0, 12:9 Trzy akcje z rzędu wygrane przez Galatasaray i tym razem o przerwę prosi Lorenzo Micelli.

18:14

0:0, 15:11 Nadia Centoni przestrzeliła Atak i Massimo Barbolini po raz drugi prosi o czas.

18:16

0:0, 16:12 Zmarnowana zagrywka Floortje Meijners. Cztery oczka zaliczki Atomu na drugiej przerwie.

18:17

0:0, 17:13 Skutecznie Brittnee Cooper.

18:18

0:0, 19:14 Charlotte Leys blok-aut.

18:21

0:0, 19:17 Skuteczna kontra Galatasaray, a w kolejnej akcji Caterina Bosetti punktuje zagrywką. Czas dla opiekuna Atomu.

18:22

0:0, 21:17 Pojedynczy blok Klaudii Kaczorowskiej.

18:25

0:0, 23:19 Długa wymiana zakończona przestrzelonym atakiem Nadii Centoni.

18:28

ATOM - GALATASARAY 1:0 (25:20) Dwie skuteczne akcje Brittnee Cooper. Blok dał sopociankom piłkę setową (24:19), rywalki obroniły się w jednej akcji, ale atak amerykańskiej środkowej zakończył pierwszego seta.

18:30

1:0, 0:1 Nadia Centoni otwiera wynik drugiego seta.

18:33

1:0, 3:3 Znów punktuje Nadia Centoni. Wyrównany początek tej odsłony.

18:35

1:0, 6:3 Maja Tokarska punktuje zagrywką. Massimo Barbolini prosi o czas.

18:38

1:0, 8:6 Blok Brittnee Cooper i dwa punkty zaliczki Atomówek na pierwszej przerwie.

18:41

1:0, 12:9 Skuteczna akcja  Mai Tokarskiej i potrójny blok sopocianek w kolejnej akcji.

18:43

1:0, 13:11 Nadia Centoni radzi sobie z blokiem sopocianek.

18:45

1:0, 16:13 Błąd podwójnego odbicia u przyjezdnych. Trzy punkty przewagi Atomu na drugiej przerwie.

18:48

1:0, 18:14 Skutecznie Brittnee Cooper.

18:50

1:0, 19:17  Charlotte Leys obija blok rywalek.

18:51

1:0, 21:18 Skuteczny blok Atomówek.

18:54

1:0, 23:21 Katarzyna Zaroślińska oszukała blok rywalek. Massimo Barbolini bierze czas.

19:13

ATOM - GALATASARAY 2:0 (25:20, 25:22) Autowy atak Turczynek daje piłkę setową gospodyniom, a skuteczny blok sopocianek kończy drugą odsłonę!

/fot. PAP

19:03

2:0, 4:3 Skuteczny atak Klaudii Kaczorowskiej z lewego skrzydła.

19:06

2:0, 8:5 Dwa błędy w ataku siatkarek Galatasaray.

19:07

2:0, 9:6 Charlotte Leys przedarła się przez blok rywalek.

19:09

2:0, 11:7 Przestrzelona zagrywka sopocianek.

19:12

2:0, 13:7 Charlotte Leys zagrywa po prostej - as serwisowy. Massimo Barbolini prosi o czas.

19:13

2:0, 15:9 Skuteczny blok Zuzanny Efimienko.

19:14

2:0, 16:10 Przestrzelony atak siatkarek Galatasaray. Sześć oczek zaliczki sopocianek na drugiej przerwie.

19:16

2:0, 17:12 Brittnee Cooper skutecznie ze środka.

19:18

2:0, 19:12 Skuteczny blok sopocianek i as serwisowy Klaudii Kaczorowskiej w kolejnej akcji, powiększają przewagę Atomu.

19:20

2:0, 21:14 Kolejny skuteczny blok gospodyń.

19:21

2:0, 22:16 Katarzyna Zaroślińska obija blok rywalek.

19:25

ATOM - GALATASARAY 3:0 (25:20, 25:22, 25:19) Falyn Fonoimoana pojawiła się na boisku i od razu dała gospodyniom piłkę meczową. Mecz kończy Katarzyna Zaroślińska!

19:28

Siatkarki Atomu Trefla Sopot wygrały w pierwszym spotkaniu we własnej hali 3:0. Rewanż w sobotę 28 marca w Stambule. Transmisja tylko na Polsatsport.pl!