Na pewno między słupkami w środę nie stanie najlepszy bramkarz świata Neuer. Zawodnik Bayernu Monachium ma stan zapalny kaletki maziowej w kolanie i musi dwa dni pauzować. Powinien być gotowy na niedzielne spotkanie z Gruzją na wyjeździe w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2016. Kto zamiast niego będzie bronić dostępu do bramki mistrzów świata jeszcze nie wiadomo. Rezerwowymi są Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund) i Ron-Robert Zieler (Hannover 96).

- Decyzja zostanie podjęta we wtorek - poinformował Loew.

W wyjściowej jedenastce znajdą się za to pomocnik Borussii Dortmund Ilkay Guendogan i obrońca Bayernu Holger Badstuber, którzy po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami wrócili do kadry.

- Oni regularnie grają w swoich zespołach i chcę im dać szansę od początku - przyznał selekcjoner.

Wraca także kapitan zespołu Schweinsteiger. - To dla nas bardzo ważny sygnał. Mamy na pokładzie już kapitana, a jak Bastian jest w formie, jest liderem każdej drużyny. On jest bardzo istotnym ogniwem zespołu i na murawie potrafi świetnie dyrygować - zauważył Loew.

Celem reprezentacji jest powrót na pierwsze miejsce w tabeli gr. D. Obecnie zajmuje je Polska.

- Teraz na pewno nasza sytuacja kadrowa jest znacznie lepsza niż jesienią. Zdrowi i gotowi do gry są Schweinsteiger, Marco Reus, Guendogan, czy Badstuber. Mamy zdecydowanie więcej możliwości - podkreślił.

Test z Australią ma być przede wszystkim rozgrzewką przed starciem o punkty z Gruzją w niedzielę. Będzie to wtedy jubileuszowy, bo 900. mecz reprezentacji Niemiec.

- Australijczycy tworzą drużynę, która nigdy się nie poddaje. Nie cofną nogi, nie przestraszą się. W ostatnich latach zrobili duży postęp. To będzie bardzo dobry sparing - powiedział Loew.

Schweinsteiger zaapelował o spokój i koncentrację. - Wiemy, że na razie nie wszystko układało się tak, jak powinno, ale musimy budować drużynę od początku. Musimy pogodzić się z odejściem kilku kluczowych zawodników. Jedność nie buduje się z dnia na dzień. Mamy jednak teraz zespół, który ma nie tylko znakomite możliwości, ale i waleczny charakter - podkreślił.

Mecz towarzyski z Australią Niemcy rozegrają w środę o godz. 20.30 w Kaiserslautern.