Polskich piłkarzy na lotnisku w stolicy Irlandii przywitała bardzo liczna grupa kibiców. 200 osób zaskoczyło naszych reprezentantów chóralanymi śpiewami oraz... chlebem i solą. Podczas spotkania Polaków także ma wspierać około 10 tysięcy rodaków, których wiara w kadrę odżyła po świetnych jesiennych występach.

- Jesteśmy pod wrażeniem - powiedział na konferencji prasowej Adam Nawałka.- Serce rośnie widząc tylu rodaków czekających na nasz przyjazd. Mam olbrzymią satysfakcję, że jesteśmy drużyną, która wpłynęła na to, że wiara kibiców w reprezentację Polski odżyła. Widać to na każdym kroku. Jest to bardzo  mobilizujące i mam nadzieję, że w niedzielę będzie to miało wpływ na to, jak zawodnicy będą reagować na boisku. Wsparcie kibiców jest dla nas bardzo ważne - stwierdził selekcjoner.

Co do pozycji numer 1 to jutro będzie bronił Łukasz Fabiański. Miałem bardzo trudny wybór, bo wszyscy bramkarze bardzo dobrze prezentowali się podczas tego zgrupowania. Natomiast taka była decyzja i jestem przekonany, że Łukasz zrobi wszystko, żeby mecz potoczył się po naszej myśli.

Nawałka przeanalizował także styl gry Irlandczyków, ale nie zdradził, na jaką taktykę zdecyduje się w starciu z piłkarzami z Wysp Brytyjskich. Podkreślił natomiast, że szczególnie trzeba uważać na długie piłki, które często są wygrywane przez napastników rywala.

- Irlandczycy bardzo dobrze funkcjonują w takim systemie, gdzie długim podaniem rozpoczynają grę. Myślę, że to ich duży atut. Jest to również drużyna, która potrafi bardzo płynnie przechodzić do ataku pozycjnego, a także grać z kontry. Musimy rozegrać mecz na bardzo wysokim poziomie, aby osiągnąć korzystny wynik - zaznaczył trener kadry.

Cała wypowiedź Nawałki z konferencji prasowej w załączonym materiale wideo.