Turecka dominacja w Szczecinie!

Siatkarki Eczacibasi VitrA Stambuł sięgnęły po tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu. W finale Ligi Mistrzów rozegranym w hali Azoty w Szczecinie Turczynki bezdyskusyjnie pokonały włoski Unedo Yamamay Busto Arsizio 3:0.

Polscy kibice, mimo tego, że do finału nie zakwalifikowała się drużyna Chemika Police, licznie stawili się w szczecińskiej hali Azoty. W decydującym meczu zmierzyły się pogromca Chemiczek włoski Unedo Yamamay Busto Arsizio oraz turecki Eczacibasi Stambuł, który w półfinale ograł inną ekipę znad Bosforu - Vakifbank. Na parkiecie miała szansę pojawić się tylko jednak Polka - Joanna Wołosz, rozgrywająca zespołu z Półwyspu Apenińskiego. Wraz z koleżankami z drużyny polska siatkarka miała postarać się o niespodziankę, bo taką niewątpliwie byłby triumf Włoszek w rozgrywkach.

Oba zespoły bardzo mocno weszły w mecz i do pierwszych piłek na boisku trwała walka punkt za punkt. Nikt nie potrafił wypracować sobie większej przewagi, a obliczach Turczynek i Włoszek decydowały atakujące - ze strony Busto Arsizio była to Valentina Diouf, a w drużynie Eczacibasi Betania De La Cruz. Zawodniczki z Turcji triumf w pierwszej partii zawdzięczają lepszej końcówce, w której zachowały więcej zimnej krwi i znacznie przybliżyły się do upragnionego pucharu.

O ile walka w pierwszym secie trwała w zasadzie do ostatniej piłki, to w drugim sytuacja na parkiecie zaczęła klarować się jeszcze przed drugą przerwą techniczną. Turczynki za sprawą niezawodnej De La Cruz wygrały bardzo długą akcję na 11:10 i od tej pory zaczęły powiększać przewagę. Trener Carlo Parisi próbował wprowadzać zmiany w ustawieniu zespołu, ale ściągnięcie kilku ważnych zawodniczek tylko pogorszyło sprawę. Wynik 25:20 dla Eczacibasi oznaczał, że koniec meczu zbliża się wielkimi krokami.

Na szybki triumf Turczynek wskazywała także początek trzeciej odsłony, kiedy rywalki nie potrafiły pozbierać się jeszcze po drugim secie. Od wyniku 11:7 dla siatkarek z Turcji Włoszki po raz ostatni zerwały się do ataku i zdołały nawet wyrównać stan tej partii. Duże doświadczenie gwiazd Eczacibasi zaprocentowało jednak w decydujących momentach seta. Piłkę na wagę zwycięstwa w meczu i triumfu w Lidze Mistrzów skończyła Jordan Larson i po chwili wpadła w objęcia koleżanek.

Eczacibasi Stambuł - Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

Eczacibasi: Asuman Karakoyun, Christine Furst, Maja Poljak, Jordan Quinn Larson-Burbach, Betania De La Cruz, Neslihan Demir oraz Gulden Kuzubasioglu (libero), Nilay Ozdemir, Gozde Yilmaz, Esra Gumus Kirici

Unendo Yamamay: Joanna Wołosz, Jekaterina Lubuszkina, Giulia Pisani, Frncesca Marcon, Helena Havlekova, Valentina Diouf oraz Giulia Leonardi (libero), Rebecca Perry, Ciara Kathleen Michel, Letizia Camera, Alice Degradi

14:46

Witamy w relacji na żywo z meczu o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Mistrzyń!

14:50

Siatkarki Chemika Police po nie najlepszym sobotnim spotkaniu z Unendo Yamamay Bustro Arsizio w niedzielę podejmą tureckie VakifBank Stambuł.

19:43

19:43

Wyjściowy skład VakifBanku:

15:02

Chemik - VakifBank 2:2

Veljkovic (Chemik) znakomicie wykorzystała krótką.

Chemik - VakifBank 6:5

Bednarek-Kasza wpadła przy bloku w isatkę i punkt dla Turczynek.

15:06

Chemik - VakifBank 8:5

Anna Werblińska świetnie zablokowała Robin de Kruijf i Polki z prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej.

15:07

Chemik - VakifBank 8:6

Policzanki mają problemy z komunikacją przy przyjęciu i punkt na koncie VakifBanku.

15:09

Chemik - VakifBank 11:8

Bielica zatrzymana w ataku, ale chwilę później Veljkovic bardzo skutecznie ze środka.

15:10

Chemik - VakifBank 13:9

Zawodniczki z Polic grają na większym luzie niż w sobotę. Widać w ich zagraniach więcej swobody i radości.

15:11

Chemik - VakifBank 14:10

Glinka bardzo mocno po bloku i piłka ląduje w boisku.

15:13

Chemik - VakifBank 14:12

Bednarek-Kasza atak z obiegnięcia, ale piłka ląduje na aucie.

15:14

Chemik - VakifBank 14:14

Roztrwoniły przewagę policzanki i o czas poprosił trener Bulgarini.

15:15

Chemik - VakifBank 15:15

Bednarek-Kasza tym razem skutecznie atakuje z obiegnięcia.

19:44

Takim ustawieniem dzisiejszy mecz rozpoczęły Policzanki:

15:20

Chemik - VakifBank 16:18

Po długiej akcji punkt ląduje niestety na koncie Turczynek. Bielica wyczyła intencje, ale nie dała rady wybronić kiwki.

15:22

Chemik - VakifBank 18:20

Veljkovic znakomicie, mocno obija rywalki na przyjęciu!

15:23

Chemik - VakifBank 19:21

Sheilla zaatakowała bardzo mocno, ale na szczęście Polek piłka wylądowała na aucie.

15:25

Chemik - VakifBank 19:25

Koniec seta! Turczynki udanie kończą pierwszą partię serią punktów.

15:30

II SET

15:32

Chemik - VakifBank 0:1,  3:4

Turczynki  bardzo skutecznie w przyjęciu, a atak z lewego skrzydła kończy Goezde.

15:33

Chemik - VakifBank 0:1,  5:5

Glinka z lewego skrzydła, ale czy piłka wylądowała w boisku? Na szczęście tak!

15:35

Chemik - VakifBank 0:1, 8:6

Kowalińska dała bardzo dobrą zmianę! Pierwsza przerwa techniczna dla Polic.

15:37

Chemik - VakifBank 0:1, 10:7

Costagrande
z lewego skrzydła po prostej. Było mało miejsca, ale piłka w boisku!

15:40

Chemik - VakifBank 0:1, 12:9

Costagrande atakuje w końcową część boiska, ale piłka ląduje na aucie!

15:41

Chemik - VakifBank 0:1, 12:11

Goezde znakomicie z lewego skrzydła i koleny punkty Turczynek.

15:42

Chemik - VakifBank 0:1, 13:12

Milena Rasic nieosiągalna dla polskiego bloku.

15:43

Chemik - VakifBank 0:1, 14:14

Veljkovic zaryzykowała na zagrywce, ale piłka poza boiskiem.

15:46

Chemik - VakifBank 0:1, 14:17

Goezde po raz kolejny z lewego skrzydła i raz jeszcze skutecznie.

15:49

Chemik - VakifBank 0:1, 16:18

Po długiej akcji i niezłej grze z obu stron punkt ląduje na konice Chemika. Glinka skutecznie z lewego skrzydła.

15:50

Chemik - VakifBank 0:1, 17:18

Guidetti, szkoleniowiec VakifBanku, poprosił o czas po słabszym fragmencie gry swojego zespołu.

15:52

Chemik - VakifBank 0:1, 20:18

Glinka z lewego skrzydła bombarduje swoje rywalki! Świetna seria policzanek.

15:52

Chemik - VakifBank 0:1, 20:20

Glinka tym razem z lewego skrzydła po skosie w aut...

15:53

Chemik - VakifBank 0:1, 20:21

Bjelica z drugiej linii, ale popełniła duży błąd i piłka ląduje zatrzymuje się na siatce.

15:55

Chemik - VakifBank 0:1, 21:23

Jagiełło za Glinkę na placu gry.

15:56

Chemik - VakifBank 0:1, 21:24

Costagrande blokuje Bednarek-Kaszę na prawym skrzydle...

15:56

Chemik - VakifBank 0:1, 21:25

Goezde kończy drugą partię!

19:44

16:02

Chemik - VakifBank 0:2, 2:4

Goezde z lewego skrzydła znakomicie mija blok.

16:05

Chemik - VakifBank 0:2, 4:6

Długa akcja zakończona przez skuteczny blok policzanek! Goezde tym razem zatrzymana!

16:06

Chemik - VakifBank 0:2, 4:7

Goezde sprytnie kiwa ponad blokiem.

16:07

Chemik - VakifBank 0:2, 5:8

Costagrande świetnie z drugiej linii dynamicznym atakiem kończy długą akcję.

16:10

Chemik - VakifBank 0:2, 7:9

Costagrande świetnie przeanalizowała ustawienie policzanek i ponad blokiem delikatnie przerzuciła piłkę.

16:11

Chemik - VakifBank 0:2, 8:11

Kubra po prostej bez większego problemu omija blok.

16:13

Chemik - VakifBank 0:2, 10:13

Sheilla z drugiej linii spokojnie punktuje po skosie.

16:14

Chemik - VakifBank 0:2, 10:15

Problem z przyjęciem Chemika i od razu świetny blok ze strony VakifBanku. Zbliża się końcówka seta.

16:17

Chemik - VakifBank 0:2, 13:17

Kowalińska
skutecznie atakuje z lewego skrzydła. Dzisiaj Polka prezentuje się naprawdę dobrze.

16:19

Chemik - VakifBank 0:2, 13:20

Costagrande dzisiaj prezentuje się wyśmienicie. Tym razem skutecznie ze środka atakuje Włoszka.

16:20

Chemik - VakifBank 0:2, 13:21

Kubra kiwa przez środek i fatalna seria Chemika trwa nadal...

16:21

Chemik - VakifBank 0:2, 13:22

Goezde z lewego skrzydła atakuje po bloku. Policzanki nie potrafią nawiązać walki w trzecim secie.

16:21

Chemik - VakifBank 0:2, 14:23

Kowalińska przerywa fatalną serię atakując z prawego skrzydła.

16:22

Chemik - VakifBank 0:2, 15:23

Glinka pewnie atakuje przez zewnetrzną, a nie jak wcześniej bywało po skosie.

16:23

Chemik - VakifBank 0:2, 17:23

Skuteczny blok Bednarek-Kaszy i kolejny punkt dla policzanek.

16:24

Chemik - VakifBank 0:2, 17:25

Sheilla kończy spotkanie asem serwisowym!

19:44

Czas na finałowe starcie!

18:03

Eczacibasi - Unendo 2:3

Bardzo równy początek pierwszego seta. Marcon znakomicie z lewego skrzydła!

18:04

Eczacibasi - Unendo 4:4

Larson świetnie odpowiada na atak Włoszek!

18:05

Eczacibasi - Unendo 5:5

Lyubushkina sprytnie z prawego skrzydła po obiegnięciu.

18:05

Eczacibasi - Unendo 6:6

Neslihan nie trafia zagrywką w boisko.

18:07

Eczacibasi - Unendo 7:8

Diouf świetnie wykorzystała dobre rozegranie 25-letniej Joanny Wołosz.

18:09

Eczacibasi - Unendo 8:10

Marcon po raz kolejny ze stoickiem spokojem umieszcza piłkę po drugiej stronie siatki.

18:11

Eczacibasi - Unendo 10:12

Świetnie kontrują Włoszki! Diouf bez stresu z prawego skrzydła po skosie.

18:12

Eczacibasi - Unendo 11:13

De La Cruz zagrała w końcową linię, ale sędziowie zadecydowali o punkcie dla Włoszek. Trener Turczynek nie poprosił o weryfikację.

18:14

Eczacibasi - Unendo 12:15

Joanna Wołosz popisuje się świetnym blokiem!

18:16

Eczacibasi - Unendo 12:16

Wołosz raz jeszcze skutecznie blokuje atak Turczynek!

18:20

Eczacibasi - Unendo 15:17

Diouf po prostej przełamuje blok Eczacibasi. Włoszki przerwały serię zdobytych punktów przez Turczynki.

18:23

Eczacibasi - Unendo 21:19

Ozdemir popisuje się asem serwisowym i o czas poprosił szkoleniowiec Unendo Yamamay.

18:25

Eczacibasi - Unendo 21:20

Lyubushkina śwetnie na pojedynczym bloku zatrzymuje atak Turczynek.

18:28

Eczacibasi - Unendo 25:22

Lyubushkina celnym atakiem z prawej strony broni pierwszą piłkę setową, ale po chwili Turczynki już nie dały się zatrzymać. Pierwszy set dla Eczacibasi.

18:36

II SET

18:37

Eczacibasi - Unendo 1:0, 5:4

Bardzo równy początek seta. Trochę lepiej w przyjęciu prezentują się Turczynki, ale Włoszki odpowiadają skutecznymi atakami.

18:40

Eczacibasi - Unendo 1:0, 8:7

Turczynki na pierwszą przerwę techniczną schodzą z prowadzeniem. Czy Włoszki będą w stanie utrzymać jednopunktową stratę do końcowki seta?

18:42

Eczacibasi - Unendo 1:0, 9:8

Diouf znakomicie mija blok. Bardzo często w ostatnim Wołosz rozgrywa piłkę w kierunku Włoszki.

18:43

Eczacibasi - Unendo 1:0, 10:10

Poljak znakomicie blokuje na lewym skrzydle atakującą Havelkovą.

18:45

Eczacibasi - Unendo 1:0, 12:10

De La Cruz mija blok po skosie i ustrzela przyjmującą Unendo.

18:49

Eczacibasi - Unendo 1:0, 15:13

Diouf po skosie kończy długą akcję z prawego skrzydła!

18:50

Eczacibasi - Unendo 1:0, 16:13

Goezde zdobywa punkt dla Turczynek i druga przerwa techniczna z prowadzeniem Eczacibasi.

18:53

Eczacibasi - Unendo 1:0, 19:13

Coraz więcej błędów po stronie Włoszek i koniec drugiego seta bliżej...

18:55

Eczacibasi - Unendo 1:0, 21:16

Havelkova przez podwójny blok i nadal Unendo pozostaje w drugim secie!

18:56

Eczacibasi - Unendo 1:0, 22:18

Goezde psuje zagrywkę.

18:59

Eczacibasi - Unendo 1:0, 23:19

Ozdemir popełnia błąd podwójnego odbicia.

19:00

Eczacibasi - Unendo 1:0, 24:19

De La Cruz skutecznie mija pojedynczy blok Diouf i piłka setowa dla Turczynek.

19:00

Eczacibasi - Unendo 1:0, 25:20

Zepsuta zagrywka ze strony Włoszek i już tylko set dzieli Turczynki od złotego medalu Ligi Mistrzyń!

19:03

III SET

19:06

Eczacibasi - Unendo 2:0, 3:2

Furst efektownie kończy krótką na środku.

19:08

Eczacibasi - Unendo 2:0, 4:5

Havelkova atakuje z lewego skrzydła. Włoszki jeszcze się nie poddają!

19:10

Eczacibasi - Unendo 2:0, 6:5

Diouf zatrzymana z drugiej linii. Bardzo słabo Włoszki spisują się w ataku w trzecim secie... Havelkova tylko 10 % skuteczności.

19:14

Eczacibasi - Unendo 2:0, 11:7

O czas poprosił szkoleniowiec Unendo. Turczynki zwiększają swoją przewagę. Czy Włoszki jeszcze będą w stanie wrócić do gry?

19:15

Eczacibasi - Unendo 2:0, 12:8

De La Cruz obija blok Włoszek i po wideoweryfikacji punkt dla Eczacibasi.

19:17

Eczacibasi - Unendo 2:0, 13:8

Obie drużyny zaczynają odczuwać trudy tego spotkania. Dwa pierwsze sety rozgrywane były w niezłym tempie i widać lekkie zmęcznie w szeregach Włoszek oraz Turczynek.

19:21

Eczacibasi - Unendo 2:0, 14:13

Serię Włoszek zatrzymuje skuteczny blok Esry Gumus.

19:26

Eczacibasi - Unendo 2:0, 19:17

Diouf zdziwiona, ale piłka na aucie. Turczynki odskakują na dwa punkty.

19:27

Eczacibasi - Unendo 2:0, 20:18

De La Cruz otrzymuje piłkę wystawioną dołem i radzi sobie z tym doskonale na lewym skrzydle.

19:28

Eczacibasi - Unendo 2:0, 22:19

Goezde po bloku i koniec meczu bardzo blisko.

19:30

Wołosz strącona przy siatce i już tylko trzy punkty dzielą siatkarki Eczacibasi od końcowego sukcesu.

19:31

Eczacibasi - Unendo 2:0, 23:20

Lyubushkina skutecznie atakuje z krótkiej.

19:32

Eczacibasi - Unendo 2:0, 23:21

Po zepsutym ataku swoich podopiecznych o czas poprosił szkoleniowiec Eczacibasi.