Niepokonani w tym roku lubinianie po 25 kolejkach mają 52 punkty i są na dobrej drodze, aby po rocznej przerwie wrócić do ekstraklasy. Przed sezonem w gronie kandydatów do awansu wymieniano także Olimpię, ale ekipa z Grudziądza - choć zajmuje wysokie czwarte miejsce - traci do "Miedziowych" aż 13 punktów. Początek sobotniego spotkania w Lubinie o godz. 17.45.

Niespełna dwie godziny wcześniej rozpocznie się mecz w Płocku, gdzie druga w tabeli Wisła (51 pkt) podejmie GKS Tychy (22 pkt). Goście prowadzeni przez Tomasza Hajtę zajmują miejsce w strefie spadkowej, ale w ich składzie jest wielu piłkarzy z przeszłością w ekstraklasie - m.in. Sebastian Przyrowski, Marcin Radzewicz, Mariusz Zganiacz, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Wodecki i Maciej Kowalczyk.

Walka o utrzymanie ma w Tychach tym większe znaczenie, że w czerwcu zostanie tam oddany do użytku nowy stadion (do końca kwietnia potrwa montaż krzesełek). Obiekt jest budowany w miejscu poprzedniego, który został zburzony. Jego zadaszona widownia pomieści 15 tysięcy kibiców.

Emocji nie powinno także zabraknąć w niedzielę w Chojnicach, gdzie w derbach województwa pomorskiego ósma Chojniczanka podejmie piątą Arkę Gdynia. Oba zespoły spisują się wiosną bardzo dobrze - nie doznały dotychczas żadnej porażki.

Program 26. kolejki I ligi:

sobota, 18 kwietnia:
Drutex Bytovia Bytów – Dolcan Ząbki (godz. 14.00; Sebastian Jarzębak, Piekary Śląskie)
Wisła Płock – GKS Tychy (16.00; Dominik Sulikowski, Gdańsk)
Flota Świnoujście – Widzew Łódź (16.00; Piotr Idzik, Poznań)
KGHM Zagłębie Lubin – Olimpia Grudziądz (17.45; Mateusz Złotnicki, Lublin)
Wigry Suwałki – Sandecja Nowy Sącz (19.00; Dawid Bukowczan, Żywiec)

niedziela, 19 kwietnia:
Chojniczanka Chojnice – Arka Gdynia (12.30; Piotr Lasyk, Bytom)
Pogoń Siedlce – GKS Katowice (16.00; Marek Opaliński, Lubin)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Miedź Legnica (16.30; Zbigniew Dobrynin, Łódź)
Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów (17.00; Tomasz Radkiewicz, Łódź)