W Muszynie bez sensacji. Atom - Chemik w finale Orlen Ligi

Po pierwszym spotkaniu półfinałowym powiało sensacją. Siatkarki z Muszyny pokonały w Sopocie faworyzowany Atom Trefl 3:0. W kolejnych meczach sopocianki wróciły do gry, dwukrotnie wygrywając 3:0. W czwartym podopieczne Lorenzo Micelliego rozstrzygnęły kwestię awansu do finału, wygrywając 3:1. W walce o złoto Atomówki zmierzą się z drużyną Chemika Police.

W walce o finał Orlen Ligi drużyna z Sopotu wygrała 3-1. W czwartej konfrontacji siatkarki Muszynianki jedynie w drugiej odsłonie zdołały nawiązać walkę z Atomówkami. Był to najbardziej wyrównany set tego spotkania. Gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:21, sopocianki odrobiły straty, ale walka na przewagi zakończyła się wygraną Muszynianki 29:27. Pozostałe odsłony tego meczu zdecydowanie wygrały siatkarki Atomu Trefla. W trzecim secie podopieczne Lorenzo Micelliego, po wyrównanym początku, popisały się serią dziesięciu wygranych akcji z rzędu (7:17). Podobnie jak w poprzednim meczu nie do zatrzymania w ataku była Katarzyna Zaroślińska, która po raz drugi z rzędu otrzymała statuetkę MVP spotkania.

Czwarty mecz półfinałowy:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (14:25, 29:27, 16:25, 17:25)

Polski Cukier Muszynianka: Danica Radenkovic, Kinga Hatala, Ivana Plchotova, Karolina Różycka, Natalia Kurnikowska, Katie Carter, Paulina Maj-Erwardt (libero) - Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Justyna Sosnowska, Gabriela Jasińska.
Atom Trefl: Izabela Bełcik, Maja Tokarska, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska, Agata Durajczyk (libero) - Justyna Łukasik, Zuzanna Efimienko, Anna Miros, Falyn Fonoimoana.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla PGE Atomu Trefla. Sopocianki zmierzą się w finale z Chemikiem Police. Muszynianka zagra z Impelem Wrocław o brązowy medal.