Awaria samochodu Ogiera na pierwszym odcinku

Moto

Z powodu awarii samochodu na pierwszym piątkowym odcinku specjalnym, pierwszego etapu Rajdu Argentyny, 4. rundy mistrzostw świata nie ukończy broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Ogier, który jeszcze nigdy nie wygrał w Argentynie, zatrzymał się na 46. km trasy odcinka Agua de Oro-Ascochinga 1 o długości 51,9 km. Załodze pomimo prób nie udało się uruchomić samochodu. Po zakończeniu przejazdu wszystkich zawodników Polo WRC zostanie przewiezione do serwisu, gdzie mechanicy po ustaleniu przyczyny awarii będą auto naprawiali.

O ile to się uda, Ogier w sobotę wystartuje w systemie Rally 2, ale za każdy piątkowy odcinek specjalny, którego nie ukończy, otrzyma 5 minut karnych.

Po czwartkowym superoesie i jednym piątkowym odcinku specjalnym w rajdzie prowadzi Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC), który wyprzedza Hiszpana Daniego Sordo (Hyundai I20 WRC) - strata 32,7 s i Fina Jari-Matti Latvalę (VW Polo WRC) - strata 33,9 s.

W rajdzie nie jedzie Robert Kubica, który zrezygnował na cztery dni przed startem. Kubica, który w tym roku jeszcze nie ma na koncie punktów mistrzostw świata, swoją decyzję o wycofaniu się ze startu w Argentynie tłumaczył koniecznością wprowadzenia kluczowych zmian w strukturze organizacyjnej teamu.

Dla Polaka miał to być 25. start w cyklu mistrzostw świata. W ubiegłym sezonie, pierwszym, gdy były kierowca Formuły 1 dysponował samochodem WRC, w klasyfikacji końcowej rajdu uplasował się na 6. pozycji, najlepszej, jaką dotychczas uzyskał w imprezie zaliczanej do klasyfikacji MŚ.