Szaleństwo na Podpromiu. Asseco Resovia mistrzem Polski!

Siatkarze Asseco Resovii wygrali 3:1 z Lotosem Treflem Gdańsk w trzecim meczu finału PlusLigi i sięgnęli po mistrzostwo Polski! To siódmy w historii triumf klubu z Rzeszowa w ekstraklasie.

W trzecim meczu finałowym siatkarze Asseco Resovii pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (19:25, 25:19, 27:25, 25:18) wygrywając finałową rywalizację 3-0. W pierwszym secie siatkarze Lotosu grali bardzo płynnie i skutecznie, mimo kłopotów z przyjęciem. Szybko uzyskali inicjatywę i mieli przewagę na przestrzeni całej odsłony (4:8, 12:16). Skuteczne ataki Mateusza Miki, Sebastiana Schwarza i Murphy Troya w końcówce dały gdańszczanom zwycięstwo (19:25).

W drugiej odsłonie pewnie wygrali gospodarze, choć do drugiej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu. Dobra gra Nikołaja Penczewa i wprowadzonego za Rafała Buszka - Marko Ivovića pozwoliły rzeszowianom wyrównać stan meczu. Trzecia odsłona to wyrównana walka i ogromne emocje w końcówce, w której po walce na przewagi gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W czwartej partii gospodarze wygrali już pewnie, prowadząc na przestrzeni całej partii. Minusem był z pewnością fakt, że spotkanie nie zakończyły efektowne akcje, tylko seria zepsutych zagrywek.

Asseco Resovii Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (19:25, 25:19, 27:25, 25:18)

Resovia: Fabian Drzyzga, Jochen Schoeps, Piotr Nowakowski, Dawid Dryja, Nikołaj Penczew, Rafał Buszek - Krzysztof Ignaczak (libero) - Dawid Konarski, Lukas Tichacek, Marko Ivovic, Łukasz Perłowski, Paul Lotman.
Lotos Trefl: Marco Falaschi, Murphy Troy, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Sebastian Schwarz, Mateusz Mika - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Przemysław Stępień, Damian Schulz.

Sędziowali: Paweł Burkiewicz i Tomasz Flis (obaj Kraków). Widzów: 5000. MVP: Dawid Konarski.

Stan rywalizacji play off (do trzech wygranych): 3-0 dla Resovii.