Michael Biegler opowiedział między innymi o:

O turnieju testowym w Krakowie i Katowicach

Jako gospodarz mistrzostw Europy nie gramy kwalifikacji więc to jest pewien problem. Dlatego tak ważny był dla nas udział w mistrzostwach świata w Katarze. Tam mimo sukcesu nie wszystko robiliśmy idealnie, zwłaszcza w obronie i w wyprowadzaniu kontrataku. Właśnie nad tym chcemy popracować podczas tego turnieju.

O kontuzjach w zespole

Nigdy nie skupiam się na nieobecnych. Oczywiście szkoda, że niektórych zawodników tutaj nie ma, ale mamy swoją filozofię od 2013 roku. Jesteśmy reprezentacją, a nie klubem, więc w miejsce kontuzjowanych graczy zawsze mogą pojawić się następni. To rzecz jasna wpływa na taktykę, ale kontuzje mogą się także pojawić podczas dużego turnieju. Przypominam sobie takie sytuacje z poprzednich imprez czy ważnych spotkań. Dlatego nie myślimy o tych, których nie ma, tylko wykorzystujemy tych, którzy są obecni. Ta filozofia funkcjonuje znakomicie i drużyna też ją doskonale rozumie.

O rywalach

Egipt i Brazylia mają pewne cechy wspólne, bardzo podobnie zachowują się w obronie. To nie jest do końca granie po europejsku, ale my i tak możemy swoje rzeczy przetestować. Przypominam, że przed mistrzostwami świata graliśmy dwa mecze w Tunezji i też z nich dużo wyciągnęliśmy. I właśnie takich kolejnych doświadczeń i nauki oczekujemy po tym turnieju.

Czy selekcja na EURO 2016 jest już zamknięta? Czy może trener Biegler planuje przetestowanie kolejnych graczy? Odpowiedź w załączonym materiale wideo.