Holenderski panczenista zwichnął bark w wypadku drogowym

Wicemistrz świata w sprincie, 26-letni holenderski łyżwiarz szybki Hein Otterspeer zwichnął bark w wypadku drogowym. Jadąc rowerem zderzył się z samochodem. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na trasie z Groningen do Sebaldeburen.

Badania w szpitalu w Drachten wykazały, że Otterspeer nie ma żadnych złamań. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w treningach panczenisty grupy LottoNL-Jumbo.

W poprzednim sezonie Otterspeer zdobył srebrny medal sprinterskich mistrzostw świata w Astanie, a bardzo dobrze spisał się też w czempionacie na dystansach w holenderskim Heerenveen. Na 500 m zajął czwarte miejsce (za nim uplasował się Artur Waś), zaś na 1000 m - piąte.

Niedawno wypadek, ale na motocyklu, miał też znakomity kanadyjski łyżwiarz Denny Morrison. Czterokrotny medalista olimpijski złamał kość udową i co najmniej trzymiesięczna przerwa w treningach.

Rywal obydwu zawodników - Waś niedawno był na zgrupowaniu rowerowym na Majorce. Obecnie trenuje w Warszawie i okolicach.