Iwan odpowiedział braciom Paixao i Śląskowi. Cenny remis zabrzan

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Wynik na początku drugiej połowy otworzył Marco Paixao, który zamienił świetne podanie swojego brata Flavio. Gola wyrównującego zdobył w końcówce spotkania rezerwowy Bartosz Iwan.

Pierwszy kwadrans gry należał do piłkarzy Górnika Zabrze. Goście mieli przewagę optyczną, jednak nie przełożyło się to na okazje strzeleckie. Bardzo aktywny był Łukasz Madej, ale obrońcy wrocławian skutecznie utrudniali mu życie. Zespół Tadeusza Pawłowskiego narzucił swój styl dopiero w ostatnim kwadransie w pierwszej części.

Najbliżej pokonania Grzegorza Kasprzika był w 36. minucie Peter Grajciar. Pomocnik gospodarzy mocnym strzałem z ostrego kąta trafił w spojenie zabrzańskiej bramki. Na początku drugiej połowy dwójkowa akcja braci Paixao przyniosła gola. Dośrodkowanie z głębi pola Flavio na bramkę zamienił Marco, który świetnie opanował futbolówkę i silnym strzałem pod poprzeczkę skierował piłki do bramki strzeżonej przez Grzegorza Kasprzika.

Od momentu straty bramki zabrzanie wzięli się mocno do pracy, ale w ich atakach bramkowało najważniejszego czyli skuteczności. W 64. minucie po podaniu Łukasza Madeja świetną okazję zepsuł Szymon Skrzypczak, którego strzał nie sprawił większych kłopotów Mariuszowi Pawełkowi.

Pięć minut przed końcem uderzenie Łukasza Madeja z linii bramkowej wybił Duda Paraiba. Gol wyrównujący wisiał w powietrzu. Ta sztuka udała się minutę przed upływem regulaminowego czasu gry. Precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Madeja na gola zamienił pięknym strzałem głową rezerwowy Bartosz Iwan.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Bramki: Marco Paixao (49') - Bartosz Iwan (89'-głową)  Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)  Widzów: 5875

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba - Flavio Paixao (67' Karol Angielski), Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz, Peter Grajciar (67' Mateusz Machaj), Robert Pich (87' Kamil Dankowski) - Marco Paixao

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera, Rafał Kosznik - Rafał Kurzawa, Erik Grendel, Konrad Nowak (67' Bartosz Iwan), Radosław Sobolewski (85' Mariusz Przybylski), Łukasz Madej - Szymon Skrzypczak

Żółte kartki: Paweł Zieliński, Mateusz Machaj