Po siedmiu latach gry w Arsenalu trafił do klubu, w którym nie musi martwić się o miejsce w bramce. Garry Monk mu zaufał, a on odwdzięczył się w najlepszy sposób. Zanotował 13 meczów z czystem kontem - lepszy był tylko Joe Hart (14). Fabiański otrzymał tytuł najelszpego gracza Swansea w tym sezonie. Nic dziwnego, że klub chce zaproponować mu nowy kontrakt - napisało o Polaku "FourFourTwo".

Prócz 13 czystych kont, Fabiański miał najwięcej udanych interwencji w całej Premier League (137). Wyprzedził Roberta Greena z QPR (132) oraz Adriana z West Ham United (129).


W jedenastce znalazło się także miejsce dla kolegi Fabiańskiego ze Swansea - Ashleya Willamsa. Ponadto, w składzie dominują piłkarze Chelsea. Zaskoczeniem może być wyróżnienie dla Leightona Bainesa, który albo zmagał się z kontuzjami, albo grał nie takim poziomie, do jakiego przyzwyczaił.


Najlepsza jedenastka Premier League sezonu 2014/15:

Łukasz Fabiański (Swansea) - Branislav Ivanovic (Chelsea), Jose Fonte (Southampton), Ashley Williams (Swansea), Leighton Baines (Everton) - Nemanja Matić (Chelsea), Francis Coquelin (Arsenal), Cesc Fabregas (Chelsea), Alexis Sanchez (Arsenal), Eden Hazard (Chelsea) - Sergio Aguero (Manchester City).