Utytułowana kanadyjska panczenistka zakończyła karierę

Mistrzyni olimpijska z Vancouver na dystansie 1000 m, 30-letnia kanadyjska panczenistka Christine Nesbitt zakończyła karierę. Z powodu kłopotów zdrowotnych w ogóle nie startowała w poprzednim sezonie.

W 2010 roku na olimpijskim torze w Richmond Nesbitt uzyskała czas 1.16,56, o zaledwie dwie setne sekundy pokonując Holenderkę Annette Gerritsen. Na igrzyskach w Soczi kanadyjskiej łyżwiarce nie powiodło się w ulubionej konkurencji, zajęła dziewiąte miejsce, a wygrała Chinka Hong Zhang.

Od kilku lat urodzona w Melbourne (jako 12-latka przyjechała z rodzicami do Kanady) Nesbitt miała problemy z kontuzjowaną lewą nogą, stąd m.in. słabszy występ na ubiegłorocznej olimpiadzie w Rosji.

Łącznie w karierze wywalczył dwa medale igrzysk, pierwszym było srebro w rywalizacji drużynowej w Turynie w 2006 roku. Trzykrotnie triumfowała w mistrzostwach świata na 1000 m, a raz - na 1500 m.