Podczas wydarzenia dwustu zawodników z całej Polski będzie ze sobą rywalizować podczas wyjątkowo widowiskowych meczów, a dla dzieci i kibiców przygotowano wiele atrakcji.

W czwartek , 11 czerwca w hali Azoty Arena w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa, dotycząca imprezy PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015, w czasie której organizatorzy imprezy opowiedzieli o szczegółach projektu. Mistrzostwa Polski w beach handballu odbywają się już od ponad dziesięciu lat, jednak w tym roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Akademią Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka postanowili wypromować turnieje plażowej piłki ręcznej wśród szerokiego grona odbiorców, by zachęcić jak najwięcej osób do zapoznania się z tą mało znaną jak dotąd odmianą szczypiorniaka. Partnerem głównym i tytularnym tegorocznej edycji jest Państwowe Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo SA.
   
O atrakcjach zaplanowanych na pierwszy dzień turnieju opowiedział były reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak. W konferencji udział wziął również przedstawiciel operatora hali Azoty Arena Michał Piersiński.

- Cieszymy się, że Akademia Piłki Ręcznej zwróciła się do nas z tak ciekawą inicjatywą jaką jest  PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015. Nasz udział w tym przedsięwzięciu daje nam możliwość znakomitej promocji, tym bardziej, iż w niedzielę w naszej hali obędzie się mecz Eliminacji Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet Polska - Ukraina. Infrastruktura przygotowana przez organizatorów PGNiG PBHT 2015 pozwoli nam na aktywowanie społeczności lokalnej z wykorzystaniem piaszczystych boisk przed Azoty Areną przez całe wakacje - mówi Piersiński.

Sobota i niedziela to dni poświęcone rozgrywkom. Trzynaście profesjonalnych polskich drużyn rozegra mecze o punkty w klasyfikacji European Beach Handball Tour oraz Mistrzostw Polski. Efektowne i pełne dobrej zabawy rozgrywki przyniosą wiele sportowych emocji. Mogą spodobać się nawet tym, którzy na co dzień nie mają do czynienia ze sportem. Zobaczymy czołówkę polskiego beach handball’u.

Organizatorzy turnieju zachęcają do udziału w imprezie nie tylko pasjonatów piłki ręcznej. Będzie strefa aktywności i moc promocji przygotowanych przez partnerów imprezy.

W piątek zapraszamy do udziału w treningach i animacjach wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek od godziny 11 do 14 w ramach  Artur Siódmiak Summer Tour.

W sobotę i w niedzielę zapraszamy na turniej główny od godziny 9.00. Wstęp na trwającą cały weekend imprezę jest darmowy. Więcej informacji o turnieju i piłce ręcznej plażowej można znaleźć na facebooku (www.facebook.com/PBHTour) oraz na stronie pbht.pl.

 

Więcej zdjęć z turniejów piłki ręcznej plażowej TUTAJ.

Drużyny kobiece:
1.BHT Start Michałkowice
2.KPR Ruch Chorzów
3.Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań
4.BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski
5.KS RED HOT CZILI BUK
6.Warszawa Skład
7.Relax AZS AWF Warszawa
8.UKS "Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie - BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
9.AP Poznań

Drużyny męskie:
1.Fundacja Akademia Sportu
2.BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski
3.BHT Auto Forum Petra Płock
4.BHT Damy Radę Inowrocław