21-letni Muzaj jest pierwszym nowym zawodnikiem jastrzębian pozyskanym w przerwie między sezonami ekstraklasy. Ostatnio grał w PGE Skrze Bełchatów.

 

Łasko był podstawowym atakującym i kapitanem Jastrzębskiego Węgla. O tym, że przenosi się z klubowym kolegą do Chin poinformował w piątek Bartman za pośrednictwem portalu społecznościowego.

 

Jastrzębianie w ostatnim sezonie zajęli czwarte miejsce w ekstraklasie.

 

Wcześniej w klubie doszło do zmiany szkoleniowca. Włocha Roberto Piazzę zastąpił Australijczyk Mark Lebedew. Ostatnio był szkoleniowcem Berlin Recycling Volleys. Z tym zespołem w ciągu pięciu lat trzykrotnie zdobył mistrzostwo, dwa razy wicemistrzostwo Niemiec, a wiosną berlińczycy zajęli trzecie miejsce w Lidze Mistrzów po wygranej z PGE Skrą Bełchatów.

 

Zatrudnienie trenera miało rozpocząć budowę składu na nowy sezon. Klub w obliczu zmniejszenia wsparcia ze strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej szuka nowych sponsorów i ma oszczędzać. Mimo to drużyna wystąpi w Pucharze CEV, gdzie pierwszym rywalem w 1/16 finału będzie Omonia Nikozja.

 

JSW w tym roku zmniejszyła środki dla klubu o 40 proc., w przyszłym "obetnie" nakłady o 60 proc. w stosunku do punktu wyjścia. M.in. dlatego poważnie zmieni się skład. Z drużyną wcześniej pożegnali się Dmytro Filippow, Mateusz Malinowski, Alen Pajenk, Denis Kaliberda, Guillaume Quesque i Damian Wojtaszek.

 

Wygasły kontrakty Krzysztofowi Gierczyńskiemu, Bartmanowi i Patrykowi Czarnowskiemu, nie wiadomo, czy zostanie rozgrywający Michal Masny.