Echa zachowania Jary - Urugwaj żąda kary

Gonzalo Jara

Piłkarska Federacja Urugwaju (AUF) wniosła do zrzeszającej państwa Ameryki Południowej konfederacji CONMEBOL oficjalną skargę na zachowanie Chilijczyka Gonzalo Jary podczas ćwierćfinałowego meczu Copa America, wygranym przez gospodarzy 1:0.

W 63. minucie spotkania w Santiago, przy stanie 0:0, Jara podszedł do Edinsona Cavaniego i włożył palec między jego pośladki. Urugwajczyk klepnął go lekko w policzek, a Chilijczyk złapał się za twarz padł na ziemię. Sędzia widział dopiero końcową fazę incydentu i zdecydował się pokazać napastnikowi "Urusów" drugą żółtą kartkę.

- Komitet wykonawczy AUF zdecydował się stanąć w obronie Edinsona Cavaniego, zwracając organowi dyscyplinarnemu CONMEBOL uwagę na działania Gonzalo Jary - napisano w oświadczeniu.

Jak poinformował sekretarz AUF Alejandro Balbi, Urugwaj dostarczy zdjęcia i nagrania przedstawiające prowokacyjne zachowanie 29-letniego obrońcy. Ponadto będzie domagał się anulowania czerwonych kartek dla Cavaniego i Jorge Fucile, którego arbiter usunął z placu gry w końcowych minutach.

Kilka godzin później w odpowiedzi Chilijczycy również wystosowali skargę na ekipę rywali. Zdaniem gospodarzy mistrzostw Ameryki Południowej, siedmiu Urugwajczyków, w tym Cavani, było agresywnych wobec ich piłkarzy oraz sędziów i nieustannie ich obrażali.

Rywalem Chile w półfinale będzie zespół Peru. O drugie miejsce w finale powalczy Argentyna oraz zwycięzca pary Brazylia - Paragwaj.