Biało-czerwone nie były w stanie nawiązać walki. Turczynki kolejne partie wygrywały gładko do 11, 19 i 13. Siatkarki znad Bosforu tym samym zrewanżowały się Polkom za porażkę w fazie grupowej 2:3. Wcześniej w meczu o brązowy medal Serbia pokonała Azerbejdżan 3:2.

 

Zbutowicz osiągnął rezultat 4.22,22 i musiał uznać wyższość dwóch Rosjan. Złoto wywalczył Nikołaj Sokołow - 4.19,44, a srebro Igor Bałyberdin - 4.20,80. Sztafeta natomiast, w składzie: Jakub Skierka, Michał Chudy, Jacek Arentewicz i Paweł Sendyk, uzyskała czas 3.39,31. Triumfowali Rosjanie - 3.36,39, a drugie miejsce zajęli Brytyjczycy - 3.39,01.

 

W sobotnie popołudnie polscy pływacy startowali jeszcze w czterech konkurencjach. Chudy, czasem 53,90, był piąty na 100 m stylem motylkowym. Jacek Arentewicz zajął siódme miejsce na 100 m stylem klasycznym (1.02,57), a Mateusz Arndt ósme na 200 m kraulem (1.51,80). Już w półfinale 50 m kraulem z 13. wynikiem (23,22) odpadł Sendyk.

 

Szóste miejsca zajęły drużyny florecistów i szablistek. W obu przypadkach lepsze od biało-czerwonych okazały się w ćwierćfinale szermiercze ekipy Włoch. Natomiast w meczach o piąte miejsce polskie zespoły przegrały z Azerkami i Niemcami.

 

Jeszcze słabiej spisali się judocy, żaden nie awansował do ćwierćfinału. Maciej Sarnacki w pierwszej walce kat. +100 kg pokonał Hiszpana Davida Fernandeza (ippon), ale później nie dał rady dwukrotnemu wicemistrzowi Europy Gruzinowi Adamowi Okruaszwilemu (ippon).

 

W kat. 100 kg odpadł też Jakub Wójcik. Po pokonaniu Słowaka Mateja Hajasa (ippon), w kolejnej rundzie przegrał z reprezentantem Niemiec Dimitrim Petersem (ippon).

 

Na 1/8 finału rywalizację zakończyła również Katarzyna Furmanek w kat. +78 kg. Lepsza od niej okazała się Francuzka Emilie Andeol, która miała o jedną karę shido mniej. W pierwszej rundzie Furmanek miała "wolny los". Daria Pogorzelec dzięki mniejszej liczbie kar shido wyeliminowała Portugalkę Yahimę Ramirez, ale odpadła z tego samego powodu z Niemką Luise Malzahn.

 

W 1/16 finału kat. 90 kg wyeliminowany został Patryk Ciechomski. W swoim pierwszym pojedynku przegrał przez ippon z Włochem Walterem Facente.

 

Dotychczas biało-czerwoni zdobyli w Azerbejdżanie 20 medali - dwa złote, osiem srebrnych i dziesięć brązowych. W niedzielę, ostatniego dnia igrzysk dorobek będą mogli powiększyć m.in. siatkarze, którzy w meczu o trzecie miejsce zmierzą się z Rosjanami.