Polki lepsze od Francuzek w hokeju na trawie

Amelia Katerla

Kobieca reprezentacja Polski pokonała Francję 5:1 (1:0) w meczu o dziewiąte miejsce w turnieju trzeciej rundy Ligi Światowej w Antwerpii.

Francuzki są naszymi sąsiadkami w rankingu światowym FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja - PAP). Zajmują 24. miejsce, a my 23. W pożegnalnym spotkaniu w Antwerpii Polki potwierdziły swą coraz lepszą dyspozycję w turnieju, w którym znalazły się w bardzo silnej grupie. Liczymy na to, że bezcenne doświadczenie będzie procentować w sierpniowych mistrzostwach Europy, w których nasza reprezentacja będzie debiutować w pierwszej dywizji – powiedział trener reprezentacji Krzysztof Rachwalski.

Wcześniej Polska i Francja odpadły z rywalizacji o start w igrzyskach w Rio de Janeiro zajmując w swoich grupach ostatnie miejsca. Polki przegrały kolejno: 0:12 z Nową Zelandią (4, FIH), 0:9 z Australią (2, FIH), 1:3 z Indiami (13, FIH) i 0:2 z Belgią (12, FIH). Pozostała im teoretyczna szansa walki o udział w przyszłorocznych igrzyskach w mistrzostwach Europy. Złoty medalista tej imprezy zagra w Rio.

We wtorek odbędą się jeszcze cztery mecze ćwierćfinałowe drużyn, które zajęły miejsca od pierwszego do czwartego w równorzędnych grupach A i B. Ich zwycięzcy wywalczą paszporty do Rio.

W środę w rozgrywanym równolegle w Antwerpii turnieju męskim Polska zagra z Chinami o dziewiąte miejsce.

Bramki: Amelia Katerla – dwie (22, 46), Paula Sławińska (41), Natalia Wiśniewska (51), Adrianna Marcinkowska (56) – Marie Billore (35, krótki róg).