Drugi jest Norweg Andreas Mikkelsen – strata 0,1 s, a trzeci Fin Jari-Matti Latvala (obaj VW Polo WRC) – 4,9 s za liderem. Polaka dzieli od Tanaka 13,3 s.

 

W piątek rozegrano już dwa OS-y. Pierwszy, 13-kilometrowy, w pobliżu Mikołajek wygrał Mikkelsen, drugi był Tanak, a trzeci Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC). Kubica wykręcił dziewiąty czas. Broniący tytułu i prowadzący w klasyfikacji MŚ Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) miał piąty wynik.

 

- Było OK, ale nie jest łatwo zacząć na tak szybkich odcinkach bez dużego doświadczenia. Pojechaliśmy na luzie, już widzę, że notatki są trochę za wolne - powiedział Kubica na mecie.

 

Po pierwszym piątkowym odcinku zawodnicy pojechali w kierunku Gołdapi, gdzie zaplanowano następne próby sportowe. Drugi odcinek, długości 14,8 km, niespodziewanie padł łupem Tanaka. Kubica był szósty ze stratą 8,2 s do zwycięzcy.

 

- To był trudny odcinek, na początku było trochę luźnej nawierzchni, później już OK. Nic się złego nie dzieje - zaznaczył Kubica.

 

Na mecie obu rozegranych OS-ów kierowcy zgodnie mówili, że trasa rajdu jest bardzo, bardzo szybka. Na pierwszym Mikkelsen pędził ze średnią prędkością przekraczającą 130 km/h. Pierwsze załogi mają dobre warunki, ale po ich przejazdach w nawierzchni tworzą się coraz głębsze koleiny. Drugi, popołudniowy, przejazd tych odcinków może sprawić załogom dysponującym słabszymi samochodami pewne problemy.

 

Na Mazurach od rana jest piękna pogoda. Żar leje się z nieba, temperatura w słońcu już przekracza 30 st. C. W południe może być nawet o 10 kresek więcej. W kabinach samochodów będzie dużo cieplej.

 

W załączonym materiale wideo świetna jazda Roberta Kubicy na Super OS-ie!