Na ważenie do hali MGM Grand w Las Vegas przybyło aż 11,5 tys. kibiców i z czystym sumieniem można napisać, że to głównie zasługa barwnego Conora McGregora. Podobna liczba kibiców zgromadziła się w amerykańskiej hali w maju na pięściarskiej walce stulecia pomiędzy Mannym Pacquiao oraz Floydem Mayweatherem. To pokazuje, że MMA w Stanach Zjednoczonych cieszy się coraz większą popularnością.

 

Conor McGregor nie miał łatwego zadania do wykonania. Na mniej niż dwa tygodnie przed wydarzeniem Irlandczyk miał do zrzucenia aż 27 funtów, czyli ponad 12 kilogramów. Mimo wszystko "Notorious" zgodnie ze swoimi zapowiedziami wypełnił limit kategorii piórkowej wnosząc na wagę równo 145. Mordercze cięcie kilogramów pozostawiło ślad ślad na wyglądzie McGregora, co nie uszło uwadze większości kibiców oraz ... Urijahowi Faberowi, koledze klubowemu Chada Mendesa. Amerykanin przekazał uwagę bezpośrednio Irlandyczkowi jeszcze przed ceremonią ważenia, a Conor w odpowiedzi napomknął o niezbyt wysokim wzroście swojego rozmówcy. Pomiędzy dżentelmenami doszło do drobnej przepychanki, ale na szczęście całe zajście zostało szybko przerwane.

 

 

W MGM Grand kibice przybyli głównie dla Conora McGregora. Gdy tylko na scenie pojawili się Irlandczyk Cathal Pendred czy przyjaciel - McGregora Gunnar Nelson trybuny dały wyraz swojej sympatii. Jedynym zawodnikiem, który nie wypełnił limitu wagowego był Jeremy Stephens. Amerykanin za niesubordynację straci 20 % swojej pensji.

 

Zanim na scenie pojawili się bohaterowie walki wieczoru na wadze zjawili się Robbie Lawler i Rory MacDonald, który zmierzą się ze sobą po raz drugi. Przy pierwszej konfrontacji lepszy okazał się "Ruthless", ale tym razem stawką pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii półśredniej. MacDonald, nadal młody, zapowiada, że jest mentalnie przygotowany na zwycięstwo i odzyskanie pasa mistrzowskiego dla Kanady. Obaj panowie zmieścili się w wymaganych limitach, a Rory MacDonald wymienił się ostrym spojrzeniem ze swoim przeciwinikiem.

 

Hala MGM Grand oszalała, gdy Joe Rogan zapowiedział głównego bohatera gali w Las Vegas. Conor McGregor z zapadniętymi policzkami, ale w limicie się zmieścił. zdecydowanie więcej wigoru przejawiał chad Mendes, który prowokował i zachęcał Irlandczyka do wymiany ciosów już podczas ważenia.

Wzniosę złoto i zrobię to dla Irlandii - powiedział po ważeniu Conor McGregor.


To jest niesamowite! Wystarczy spojrzeć, co tu się dzieje! Czas wziąć to, co do mnie należy - dodał Mendes.

Fajerwerki gwarantowane podczas UFC 189, ale pozostaje tylko jedno pytanie. Na ile przez kilkanaście godzin jest w stanie zregenerować swój organizm wykończony ścinaniem wagi McGregor? Po raz pierwszy reprezentant Zielonej Wyspy będzie miał okazję stoczyć walkę na pięciorundowym dystansie i wtedy osłabione ciało może dać o sobie znać. Oczywiście, o ile dojdze do czwartej odsłony...


Wyniki ważenia UFC 189:

Karta główna:

 

145 lbs.: Chad Mendes (145) vs. Conor McGregor (145) o tytuł tymczasowego mistrza kategorii piórkowej

 

170 lbs.: Champion Robbie Lawler (169.5) vs. Rory MacDonald (170) o tytuł mistrzowski kategorii półśredniej

 

145 lbs.: Dennis Bermudez (146) vs. Jeremy Stephens (149.5)*
170 lbs.: Gunnar Nelson (169.5) vs. Brandon Thatch (170.5)
135 lbs.: Thomas Almeida (136) vs. Brad Pickett (136)

Preeliminacje:

170 lbs.: Matt Brown (171) vs. Tim Means (171)
170 lbs.: John Howard (170.5) vs. Cathal Pendred (171)
170 lbs.: Alex Garcia (171) vs. Mike Swick (170.5)
135 lbs.: Henry Briones (136) vs. Cody Garbrandt (136)
125 lbs.: Neil Seery (125.5) vs. Louis Smolka (126)
155 lbs.: Yosdenis Cedeno (155) vs. Cody Pfister (156)

 

*nie wypełnił limitu i straci 20% swojej wypłaty