Złoty Puchar CONCACAF: Meksyk i Panama w półfinale

Meksyk i Panama zagrają ze sobą w półfinale Złotego Pucharu CONCACAF - piłkarskich mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W ćwierćfinałach Meksyk pokonał po dogrywce Kostarykę 1:0, a Panama po rzutach karnych wyeliminowała Trynidad i Tobago.

Piłkarze Meksyku mieli zdecydowaną przewagę, jednak razili nieskutecznością. Ostatecznie udało im się wygrać, ale w kontrowersyjnych okolicznościach. Tuż przed zakończeniem dogrywki gwatemalski sędzia Walter Lopez dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny dla Meksyku. Na bramkę zmienił go Andres Guardado.

Aż dziewięć serii "jedenastek" potrzebnych było do wyłonienia zwycięzcy w drugim niedzielnym ćwierćfinale. Panamczycy wygrali w rzutach karnych 6-5. W regulaminowym czasie gry było 1:1. W pierwszej połowie prowadzenie Panamie dał Luis Tejada, a po przerwie wyrównał Kenwyne Jones.

Drugą parę półfinałową tworzą broniący tytułu piłkarze USA oraz Jamajka.

Złoty Puchar CONCACAF zakończy się 26 lipca. Zwycięzca turnieju zapewni sobie udział w Pucharze Konfederacji w 2017 roku w Rosji.

Wyniki ćwierćfinałów:

19 lipca
  Trynidad i Tobago - Panama 1:1 (0:1), 5-6 w karnych
  Bramki: dla Trynidadu - Kenwyne Jones (53); dla Panamy - Luis Tejada (36).

Meksyk - Kostaryka 1:0 - po dogrywce
  Bramka: Andres Guardado (120+4-karny)

18 lipca
  USA - Kuba 6:0 (4:0)
  Bramki: Clint Dempsey (4, 64-karny, 78), Gyasi Zardes (15), Aron Johannsson (32), Omar Gonzalez (45).

Haiti - Jamajka 0:1 (0:1)
  Bramka: Giles Barnes (7).