Wymiana ciosów w Szczecinie. Pogoń zatrzymana

Do przerwy bramek w meczu Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław nie było, ale w drugiej połowie obie drużyny pokazały, że potrafią zdobywać bramki. Ostatecznie spotkanie skończyło się remisem 1:1.

I Pogoń, i Śląsk rozpoczęły sezon od bardzo trudnych spotkań. Szczecinianie pojechali na boisko mistrzów Polski - Lecha Poznań, a wrocławianie na własnym obiekcie podejmowali Legię Warszawa. Gorzej więc sezon dla obu stron zacząć się nie mógł. Mimo to ci pierwsi zaprezentowali się z dobrej strony i wygrali z Kolejorzem 2:1. Ci drudzy z kolei, mimo że prowadzili 1:0, przegrali z Legią aż 1:4.

Śląsk przystępował do tego meczu po porażce w Lidze Europy z IFK Goeteborgiem 0:2. Zanim jednak piłkarze obu drużyn zaczęli walczyć o punkty, musieli uczcić minutą ciszy Włodzimierz Obsta - legendę Pogoni. Wieloletni zawodnik i trener zmarł na początku miesiąca. Z klubem był związany od poziomu trampkarza aż do ostatnich dni, kiedy piastował funkcję trenera-koordynatora akademii Portowców.

Mecz był toczony w przyzwoitym tempie, choć lepiej wyglądała Pogoń, która starała się kombinacyjnie rozgrywać akcje. Śląsk głównie próbował strzałów z dystasu i wcale nie wyglądało to źle. Obie ekipy w pierwszej połowie strzelały łącznie 14 razy. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował Adam Frączczak, który z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. Gośćie stworzyli zagrożenie po uderzeniach Mateusza Machaja i Roberta Picha.

W drugiej połowie Pogoń w końcu objęła prowadzenie. Łukasz Zwoliński chyba się nie spodziewał, że pójdzie mu tak łatwo. Ale po kolei - zaczęło się od... wyrzutu z autu. Adam Frączczak rzucił bardzo daleko, to było około 30-40 metrów! Zwoliński spokojnie przyjął piłkę, ograł Celebana i strzałem w długi róg zdobył bramkę. Śląsk odpowiedział po kilkunastu minutach. To była piękna kontra. Po fantastycznym podaniu Flavio Paixao, który jednym zagraniem minął całą defensywę Pogoni, gola strzelił Robert Pich. Więcej bramek już w tym meczu nie było.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (58), 1:1 Robert Pich (72).

Żółte kartki: Karol Danielak - Mateusz Machaj.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 8 658.

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Ricardo Nunes - Karol Danielak, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Mateusz Lewandowski (46. Takuya Murayama), Patryk Małecki (64. Miłosz Przybecki) - Łukasz Zwoliński.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski (75. Marcel Gecov), Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec - Tom Hateley, Tomasz Hołota, Robert Pich (75. Peter Grajciar), Mateusz Machaj (57. Jacek Kiełb), Flavio Paixao - Kamil Biliński.