ATP Hamburg: Nadal może powtórzyć sukces z 2008 roku

Rafael Nadal

Rozstawiony z numerem 1. Rafael Nadal wygrał z Włochem Andreasem Seppim (4.) 6:1, 6:2 w półfinale tenisowego turnieju ATP na kortach ziemnych w Hamburgu (z pulą nagród 1,286 mln euro). Siedem lat temu Hiszpan triumfował w niemieckich zawodach.

Finałowym rywalem Nadala był wówczas Szwajcar Roger Federer. Tym razem hiszpański zawodnik zmierzy się z Włochem Fabio Fogninim (8.), który pokonał Francuza Lucasa Pouille'a 6:2, 7:6 (7-2). Spotkania półfinałowe trwały odpowiednio 80 i 83 minuty.

Nadal to były lider światowego rankingu, obecnie zajmujący dziesiąte miejsce. Turniej w Hamburgu jest jego powrotem po blisko miesięcznej przerwie - nie grał od czasu porażki w drugiej rundzie Wimbledonu z reprezentantem Niemiec Dustinem Brownem.

Bez powodzenia w Niemczech grali Jerzy Janowicz w singlu oraz Łukasz Kubot w deblu; jego partnerem był Francuz Jeremy Chardy.