Paris Saint-Germain po raz piąty z Superpucharem Francji

Edinson Cavani

Paris Saint-Germain dorzuciło do swojej kolekcji kolejny Superpuchar Francji. W sobotnim meczu o to trofeum pokonało Olympique Lyon 2:0.

Mistrzowie i zdobywcy Pucharu Francji w sezonie 2014/2015 rozstrzygnęli losy meczu w ciągu niecałych dwudziestu minut. Gole Serge'a Auriera i Edinsona Cavaniego pozwoliły im sięgnąć po trofeum po raz piąty w historii i jednocześnie trzeci z rzędu.

Wicemistrzowie Francji byli bezradni. Może o tym świadczyć fakt, że w ciągu całych 90 minut oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Kevina Trappa. Na dodatek od 64. minuty grali w "dziesiątkę" po tym, jak z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Maxime Gonalons.

Paris Saint-Germain – Olympique Lyon 2:0 (0:0)

Bramki: Aurier 11, Cavani 17

PSG: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Blaise Matuidi, Lucas Moura (82. Jean-Christophe Bahebeck), Marco Verratti (70. Benjamin Stambouli), Adrien Rabiot, Edinson Cavani (63. Jean-Kévin Augustin) - Zlatan Ibrahimović

OL: Anthony Lopes - Christophe Jallet, Bakary Kone, Samuel Umtiti, Henri Bedimo - Jordan Ferri (78. Steed Malbranque), Yassine Benzia (67. Rachid Ghezzal), Maxime Gonalons, Corentin Tolisso, Claudio Beauvue - Alexandre Lacazette

Żółte kartki: David Luiz, Verratti - Gonalons

Czerwona kartka: Gonalons (64, za drugą żółtą)