W składzie Miedzi występuje pięciu byłych reprezentantów Polski (Grzegorz Bartczak, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński, Michał Stasiak i Bartosz Ślusarski), mimo to legniczanie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w tym sezonie: rozpoczęli rozgrywki od remisu na własnym boisku z Chojniczanką (2:2), a w drugiej kolejce - również na własnym terenie - stracili punkty w meczu z Dolcanem Ząbki (1:1). Na dodatek odpadli z Pucharu Polski, przegrywając w 1/16 po dogrywce z Podbeskidziem Bielsko-Biała.


1 liga: 3. kolejka pod znakiem goli w końcówkach

 

Chrobry nie ma w składzie znanych nazwisk, dla kilku młodych piłkarzy gra w Głogowie może być przepustką do większej kariery. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota zainaugurowali sezon od zwycięstwa 2:0 w Kluczborku, a w drugim spotkaniu zremisowali u siebie z Pogonią Siedlce (1:1). Głogowianie również pożegnali się już z Pucharem Polski: przegrali w Bydgoszczy z Zawiszą aż 1:4.


Trener Mamrot: Chrobry to klub z ambicjami 

 

W ubiegłym sezonie, mimo iż Miedź była stawiana w roli faworyta, to Chrobry miał lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Po remisie 1:1 w Legnicy w 17. kolejce (15 listopada), w rundzie rewanżowej głogowianie wygrali 3:1. Obie konfrontacje wzbudziły wiele emocji, pierwszy mecz Chrobry kończył w dziesiątkę, w drugim głogowianie nie wykorzystali rzutu karnego... Co zaprezentują obaj lokalni rywale w dzisiejszym spotkaniu? Transmisja w Polsacie Sport!

 

 

Transmisja meczu 1 ligi Miedź Legnica - Chrobry Głogów: Polsat Sport - niedziela, 16 sierpnia (studio od godziny 17.40).