Na tyle, na ile byłem przygotowany, tyle pchnąłem. Walczyłem, przez chwilę byłem nawet na medalowej pozycji, ale wiedziałem, że tak się nie skończy. Rywale byli w znakomitej dyspozycji – ocenił Majewski.

 

Podopieczny Henryka Olszewskiego uzyskał w drugiej próbie 20,82. To jego najlepszy tegoroczny wynik. Konkurs rozstrzygnął się dopiero w piątej kolejce. Wówczas na prowadzeniu, nieoczekiwanie, był Jamajczyk O’Dayne Richards – 21,69. W przedostatnim podejściu lider światowych tabel Amerykanin Joe Kovacs pchnął 21,93, a obrońca tytułu Niemiec David Storl – 21,74.

 

"To był bardzo fajny konkurs. Dużo dramaturgii, zmian. Mogło się to podobać. Joe i David są w znakomitej dyspozycji. Gdybym ja był w ich formie... to nawet nie wyobrażam sobie, ile bym pchał. Ale nie jestem i nigdy już nie będę – zaznaczył Majewski.

 

To był jego ostatni występ w mistrzostwach świata. W przyszłym roku po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro ma zamiar zakończyć karierę. Na pytanie, czy nie chciałby jeszcze powalczyć w 2017 roku w MŚ w Londynie odpowiedział: „Nie ma takiej opcji”.

 

„Miło będę wspominał mistrzostwa świata. Startowałem sześć razy i za każdym razem kończyło się w ósemce. Jeden medal, dwa czwarte miejsca. Było fajnie. Szkoda, że nie udało się nigdy wygrać, dwa razy miałem realną szansę na to – w Berlinie 2009 i w Daegu 2011, ale mimo wszystko zachowam miłe wspomnienia. Teraz kończę z tą przygodą” - podkreślił.

 

Zawody w Pekinie pokazały mu także, jak duża czeka go praca przed igrzyskami w Rio.

 

„Teraz widać, gdzie jest świat i ile trzeba pchnąć, by myśleć o medalach. Poziom jest ciągle bardzo wysoki i podobnie będzie w przyszłym roku” – powiedział.

 

W tym sezonie będzie jeszcze próbował pchnąć powyżej 21 metrów. Może uda mu się to w trakcie Memoriału Kamili Skolimowskiej, który 13 września odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

„W zeszłym roku bardzo dobrze mi się tam startowało” - przypomniał.

 

Polska ekipa po dwóch dniach rywalizacji w mistrzostwach świata w Pekinie ma dwa medale. W niedzielę złoto i brąz wywalczyli w rzucie młotem Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.