Vuelta a Espana: Wygrana Oliveiry, Majka nadal czwarty

Portugalczyk Nelson Oliveira (Lampre) wygrał w Tarazonie 13. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Koszulkę lidera zachował Włoch Fabio Aru (Astana), a Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) nadal zajmuje czwarte miejsce.

Oliveira triumfował po samotnym finiszu, wyprzedzając o minutę 22 towarzyszy ucieczki, których zostawił na ostatnim podjeździe przed metą. W tej grupie etap ukończył jeden z pomocników Majki - Paweł Poljański. Polak został sklasyfikowany na 12. pozycji.

Atak UFO na US Open? (WIDEO)

Peleton ze wszystkimi faworytami wyścigu dojechał do mety ze stratą blisko pięciu minut do zwycięzcy.

W czołówce klasyfikacji generalnej zaszły niewielkie zmiany. Do pierwszej dziesiątki awansowali uczestniczący w ucieczce Włoch Gianluca Brambilla i Francuz Romain Sicard, a wypadł z niej drugi zawodnik tegorocznego Tour de France Kolumbijczyk Nairo Quintana, który w ostatnich dniach startował z gorączką. Kolarz ekipy Movistar spadł na 11. pozycję.

Oliveira, trzykrotny mistrz Portugalii w jeździe indywidualnej na czas, odniósł w piątek największy sukces w karierze.

"To moje pierwsze zwycięstwo w wyścigu tej rangi. Ostatnie 30 km etapu były najdłuższymi w moim życiu" - powiedział na mecie.

W sobotę kolarze pokonają najdłuższy, liczący 215 km, etap tegorocznej Vuelty - z Vitorii w Kraju Basków do stacji narciarskiej Alto Campoo w Górach Kantabryjskich.