US Open: Djokovic w 1/8 finału wciąż bez straty seta

Najwyżej rozstawiony Novak Djokovic pokonał włoskiego tenisistę Andreasa Seppiego (25.) 6:3, 7:5, 7:5 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Serb w drodze do najlepszej "16" nie stracił seta.

Djokovic mógł rozstrzygnąć to spotkanie nieco szybciej na swoją korzyść - w trzecim secie prowadził 5:3, ale pozwolił Seppiemu odrobić straty.

US Open: Radwańska po raz pierwszy odpadła w III rundzie

Włoch jest pierwszym tenisistą w tegorocznej edycji US open, któremu udało się przełamać pierwszą rakietę świata - zrobił to w piątek dwukrotnie.

"Nie mogę nie docenić klasy mojego rywala. Nie bał się wyjść na wielki kort i walczył z wszystkich sił, grając przeciwko czołowemu tenisiście. Pomagałem sobie serwisem, ale ogółem były to bardzo, ale to bardzo trudne trzy sety" - podsumował Djokovic, który w swoich dwóch wcześniejszych meczach stracił zaledwie 10 gemów.

Zawodnicy ci zmierzyli się 11 razy - wszystkie pojedynki wygrał zawodnik z Belgradu. Seppi w styczniu niespodziewanie w trzeciej rundzie Australian Open wyeliminował Szwajcara Rogera Federera, z którym przegrał wszystkie 12 wcześniejszych konfrontacji. W Nowym Jorku nie udało mu się jednak powtórzyć tego wyczynu z Djokovicem, który triumfował na Flushing Meadows cztery lata temu.

28-letni Serb celuje w trzeci w tym roku tytuł w Wielkim Szlemie. Wcześniej był najlepszy w Australian Open i Wimbledonie, a na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu przegrał w finale. W Nowym Jorku do decydującej potyczki dotarł już pięciokrotnie, ale triumfował tylko raz.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z "23" Hiszpan Roberto Bautista Agut.