US Open: Cilic skręcił kostkę... i awansował do 1/8 finału

Broniący tytułu i rozstawiony z "dziewiątką" Marin Cilic pokonał Francuza Jeremy'ego Chardy'ego (27.) 6:3, 2:6, 7:6 (7-2), 6:1 w 1/8 finału wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Chorwackiemu tenisiście nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa skręcenie kostki.

Cilic uszkodził prawą kostkę, przewracając się na początku drugiego seta. Później jednak nie unikał biegania do skrótów, a także imponował zagraniami wykonywanymi w biegu. Jego mocnym punktem bez wątpienia był serwis - posłał 23 asy, w tym cztery w tie-breaku trzeciej odsłony. Mocne podanie pomogło mu też znacząco wypracować dużą przewagę w czwartej partii.

"Kluczowe było odnalezienie rytmu przy serwisie, zwłaszcza w końcówce trzeciego seta. Po tym jak skręciłem kostkę, to miałem trochę kłopotów z poruszaniem się. Ale wszystko dobrze się skończyło. Jeśli chodzi o czwartą partię, to nie mogła się ułożyć lepiej dla mnie" - podsumował.

Chardy, który w poprzedniej fazie zmagań wyeliminował rozstawionego z "siódemką" Hiszpana Davida Ferrera, po raz pierwszy w karierze dotarł do czwartej rundy singla w nowojorskiej imprezie.

Niespełna 27-letni Chorwat dzięki niedzielnemu zwycięstwu do 11 wydłużył swoją serię wygranych meczów w US Open. W kolejnym kroku w drodze po obronę tytułu zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą (19.). Ten ostatni, by awansować do najlepszej "ósemki" pokonał we "francuskich" derbach Benoita Paire 6:4, 6:3, 6:4.