US Open: Djokovic w ćwierćfinale, ale w końcu stracił seta

Najwyżej rozstawiony Novak Djokovic pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 w 1/8 finału turnieju tenisowego US Open na kortach twardych w Nowym Jorku. Mecz trwał 3 godziny i 5 minut. To będzie jego 26. z rzędu ćwierćfinał Wielkiego Szlema.

Serb mógł znacznie szybciej skończyć spotkanie, bo w drugim secie prowadził już 4:2. Jego gra się jednak załamała, stracił cztery gemy z rzędu i przegrał 4:6.

Niestety nie udało się zamknąć worka. To nie był wcale łatwy mecz. Każdy punkt to była ciężka praca - powiedział Djokovic, któremu trudność sprawiał przede wszystkim forhend 23. rakiety świata.

Kolejnym rywalem zwycięzcy US Open w 2011 roku będzie inny Hiszpan Feliciano Lopez, który w 1/8 finału wygrał z Włochem Fabio Fogninim 6:3, 7:6 (7-5), 6:1. Do tej pory obaj tenisiści spotkali się pięciokrotnie i za każdym razem górą był Djokovic.