Pierwszy mecz u siebie, pierwsze zwycięstwo Vive Tauronu Kielce

Piłka ręczna

Piłkarze Vive Tauronu Kielce odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie, rozbijając u siebie Zagłębie Lubin 37:22. O ile w pierwszej połowie różnica klas była widoczna gołym okiem, to później mecz się wyrównał.

W poprzednim sezonie drużyna Tałanta Dujszebajewa nie miała żadnych problemów z Zagłębiem Lubin, rozbijając ten zespół 48:25 i 48:34. Tym razem było podobnie. Premierowy mecz tego sezonu przed własną publicznością zakończył się efektownym zwycięstwem. Gospodarze mieli o tyle łatwiej, że do składu wrócili po kontuzjach Uros Zorman, Tobias Reichmann i Grzegorz Tkaczyk

Polska 2016 wraca po wakacjach!

W pierwszej połowie było widać dużą różnicę klas, jaka dzieli jednych i drugich. Kielczanie już do przerwy prowadzili 20:7! W drugiej połowie goście wzięli się jednak w garść i mecz stał się o wiele bardziej wyrównany. Ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 37:22.

Vive Tauron Kielce – Zagłębie Lubin 37:22 (20:7)

Vive: Sego, Szmal, - Vujović 3, Bulski, Tkaczyk 3/1, Reichmann 4, Kus 5, Aguinagalde 3, Bielecki 3/1, Jachlewski 2, Strlek 1, Bis, Lijewski 3, Buntić 4/1, Zorman 2, Cupić 4/1

Zagłębie: Szamryło, Małecki - Stankiewicz 3, Gumiński 4/1, Przysiek, Kuźdeba 1, Marciniak, Macharaszwili 2, Szymyślik, Halilbegović 6, Wolski, Krieger, Gudz, Czuwara, Pietruszka 1, Dzono 4.