Puchar Świata: Wyniki 3. kolejki

Trzecia kolejka spotkań Pucharu Świata nie przyniosła sensacyjnych rozstrzygnięć. Faworyci wygrali swoje spotkania, a trzy zespoły wciąż pozostają bez porażki. Obok Polaków, którzy ograli dziś Argentynę 3:1, są to reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Włoch.

Włosi stracili seta w konfrontacji z drużyną Egiptu. Mistrzowie Afryki niespodziewanie wygrali pierwszą partię, w drugiej ulegli na przewagi, ale w kolejnych ekipa z Półwyspu Apenińskiego wygrała już wyraźnie. Trzecie zwycięstwo odnieśli Amerykanie. Podopieczni Johna Sperawa w trzech setach ograli Kanadę. Dwie pierwsze partie miały wyrównany przebieg wyrównane, ale w końcówkach Amerykanie byli wyraźnie lepsi. Trzecia odsłona to już zdecydowane zwycięstwo ekipy USA.

Argentyna pokonana! Trwa zwycięski marsz Polaków

W spotkaniu dwóch byłych rywali reprezentacji Polski Rosja zdecydowanie wygrała z Tunezją. Dwa pierwsze sety bez historii, ale w trzeciej partii wicemistrzowie Afryki byli bliscy sprawienia niespodzianki. Rosjanie w porę odzyskali koncentrację, dzięki czemu mecz zakończył się w trzech setach. Persowie pewnie ograli w trzech odsłonach Wenezuelę. Gospodarze imprezy - Japończycy również mogli zakończyć swą konfrontację ze słąbo dysponowaną na tym turnieju Australią w trzech setach, ale trzecią partię przegrali na własne życzenie.