Gratisowy punkt dla Polski w tie-breaku

Do nieczęsto spotykanej na tym poziomie sytuacji doszło podczas tie-breaku spotkania Pucharu Świata siatkarzy Polska - Iran. Biało-czerwoni już przed pierwszą akcją tego seta prowadzili 1:0. Dlaczego arbiter podjął tak zaskakującą decyzję?

Mecz Polska - Iran w czwartej kolejce spotkań Pucharu Świata był niezwykle emocjonującym widowiskiem. Po znakomitym początku irańskich siatkarzy, którzy wygrali dwa pierwsze sety, biało-czerwoni zdołali pozbierać się i wyrównać stan meczu na 2:2. Zwycięzcę spotkania miał wyłonić tie-break.

Piąta partia rozpoczęła się od zaskakującej decyzji sędziego, który pokazał Persom czerwoną kartkę, co automatycznie oznaczało punkt dla reprezentacji Polski. Trener Slobodan Kovač zareagował gwałtownie - jak wiadomo w tie-breaku każdy punkt jest na wagę złota, ale oburzenie trenera nic nie zmieniło: Polska prowadziła 1:0. Dlaczego arbiter podjął taki werdykt? Czy była to decyzja słuszna? Zobacz w załączonym materiale wideo.

Nie ma mocnych na biało-czerwonych! Iran pokonany po dreszczowcu

Polacy wygrali decydującą partię 15:11, a co za tym idzie całe spotkanie i pozostają jedną z dwóch - obok Stanów Zjednoczonych -niepokonanych drużyn po czterech kolejkach spotkań Pucharu Świata.